לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית באבחון

רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי (הרניה)

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 [email protected]

נגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות באבחון או עקב אבחון מאוחר של מחלתכם ? במאמר זה נספק מידע ראשוני והכוונה לנפגעים המעוניינים לבדוק אפשרות לתביעת פיצויים עקב רשלנות רפואית באבחון.

כיצד מוכיחים רשלנות רפואית ?

 כדי להוכיח רשלנות רפואית יש להראות כי הצוות הרפואי התרשל בנסיבות העניין, וכי עקב התרשלות זו נגרם נזק למטופל.

כלומר, יש להראות כי הצוות הרפואי חרג מנורמות מקובלות מצוות רפואי סביר וכי עקב הפרה זו נגרם הנזק למטופל.

 בתביעות רשלנות רפואית יש לתמוך כל טענה רפואית בחוות דעת רפואית, ועל כן, ככלל, על התובע לצרף לתביעתו חוות דעת

רפואית לתמיכה בכל אחת מיסודות עוולת הרשלנות. כלומר יש צורך בחוות דעת המתייחסת הן לשאלת האחריות הן לשאלת

הנזק (הנכות והצרכים המיוחדים שכעת זקוק להם המטופל) והן לשאלת הקשר הסיבתי שבין ההתרשלות והנזק. לעיתים

יש צורך במספר חוות דעת רפואיות.

 משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם מומחים רפואיים בכירים ומנוסים, אשר במקרים המתאימים כותבים חוות דעת המבססות את רשלנות הנתבעים באופן המאפשר הגשת תביעת רשלנות רפואית מבוססת וראוייה.

מהי רשלנות רפואית באבחון

אחת מהטענות הנפוצות בתביעות רשלנות רפואית הינה כי נזקו של המטופל או מרביתו נגרם עקב רשלנות באבחון מחלתו או מצבו של אותו מטופל או עקב איחור באבחון מחלתו או מצבו הרפואי. במקרים אלה, פעמים רבות ניתן טיפול רפואי לא מתאים הנובע מהרשלנות באבחון או שהטיפול המתאים ניתן באיחור רב באופן אשר גרם לנזק למטופל או באופן אשר לא אפשר להקטין את הנזק למטופל. כך למשל במקרים שבהם היתה רשלנות רפואית באבחון סרטן או סרטן שהתגלה באיחור רב, מקרים של רשלנות באבחון גידול ועוד.

בתי המשפט קבעו זה מכבר כי על הרופא מוטלת החובה כי לאבחן את האבחנה הרפואית הנכונה ביחס למטופל, להחליט על הטיפול הרפואי הנדרש ולהשגיח כי טיפול כזה אכן יינתן למטופל.

בהתאם לפסיקת בתי המשפט בתביעות רפואיות, החובה לאבחן את מצבו של המטופל כוללת לא רק את הדרישה להסיק את המסקנות הנכונות מן העובדות המובאות בפני הרופא, אלא על הרופא לחקור ולדרוש האם קיימת אינפורמציה מהותית נוספת שעשויה להיות רלוונאטית .

ואכן, פעמים רבות, כדי לאבחן את מצבו של המטופל, נדרש הרופא  לברר ולעקוב אחרי המטופל על מנת לאמת או לשלול ממצאים מסוימים שיש בהם כדי לסייע לאבחון נכון או אבחון במועד הנכון.

רשלנות רפואית באבחון עשויה לגרום לנזקי גוף קשים למטופל המלווה בנכות רפואית עם פגיעה תפקודית קשה ואף מוות, וזאת כאשר אבחון נכון או אבחון במועד היה עשוי למנוע את הנזק הקשה או לפחות להפחיתו.

ברור כי לא כל איחור באבחנה או אבחון לא נכון מהווים בהכרח רשלנות רפואית, כאשר לעיתים לנוכח תלונות המטופל או הסימפטומים שהוצגו גם אבחנות אחרות בנסיבות העניין הינן סבירות, ולעיתים גם לא ניתן היה לאבחן את המחלה או המצב הרפואי במועד מוקדם יותר מהמועד שבו התגלתה המחלה בפועל.

לכן לצורך ההכרעה האם אכן היתה רשלנות באבחון יש לבחון האם רופא סביר בסיבות העניין יכול היה לאבחן את המחלה במועד מוקדם יותר, לרבות הצורך בדבר בדיקות שעל המטופל לבצע, ייעוצים עם מומים רפואיים נוספים ועוד.

פיצויים במקרים של רשלנות רפואית באבחון

באותם מקרים שבהם ארעה רשלנות באבחון ועקב כך נגרמו למטופל נזקי גוף עלולה להיגרם נכות משמעותית המזכה בפיצוי גבוה. הפיצויים במקרים אלה נועדו לאפשר שיקומו של המטופל, המשך קיומו בכבוד ואספקת כל צרכיו המיוחדים עקב הפגיעה עד לאריכות ימי חייו.

 לעיתים, במקרים אלה שבהן מחלתו של המטופל אובחנה באיחור, מתקיים דיון מאוד מורכב בשאלה האם ניתן היה לגלות ולאבחן את המחלה במועד מוקדם יותר, וככל שאכן ניתן היה לגלותה האם היה ניתן למנוע את הנזק לחלוטין או להפחיתו. במידה ורשלנות הרופא היתה מובילה רק להפחתה של הנזק (להבדיל ממניעתו) אזי לא ייפסק פיצוי מלא אלא פיצוי יחסי, עקב אובדן סיכויי החלמה.

למרבה הצער, אבחון רשלני או אבחון מאוחר עלול להוביל למותו של המטופל, וגם אז עשויות לצוץ שאלות כבדות משקל האם טיפול נכון או טיפול מוקדם יותר היה יכול למנוע את פטירת המטופל או לפחות להקנות לו עד מספר שנות חיים.

במקרים אלה של רשלנות באבחון עשויים להיפסק פיצויים בגין הפסדי שכר, עזרת הזולת, טיפולים רפואיים ופארא רפואיים, תרופות, אביזרי שיקום, הוצאות בגין נסיעות, הוצאות רכב מותאם, הוצאות דיור מותאם, אביזרי היגיינה, כאב וסבל ועוגמת נפש, קיצור תוחלת חיים ועוד.

במידה ונגרם לך נזק כתוצאה מרשלנות באבחון או עקב איחור באבחון מומלץ לפנות בהקדם לעו”ד רשלנות רפואית לצורך בירור תביעת רשלנות רפואית.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: [email protected].

 

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support