לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

איחור באבחון סרטן אשכים

איחור באבחון סרטן אשכים

במידה והרופאים אבחנו באיחור סרטן אשכים ועקב כך נגרמו נזקי גוף או נפש מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה שעניינה רשלנות רפואית בגין איחור באבחון סרטן אשכים.

מהו סרטן האשכים?

סרטן האשכים הינו הסרטן הנפוץ ביותר בקבוצת גילאי 20-40 והינו הסרטן השני בשכיחותו בגברים בני 15-19.

שיעור הלוקים בסרטן אשכים נמצא בעלייה מתמדת, כאשר המודעות לסרטן אשכים וגילוי מוקדם הביאו לעליה בשיעור הגילוי של המחלה כשהיא ממוקמת לאשך וירידה בשיעור הגילוי של מחלה גרורתית בשנים האחרונות. 

הסימן הבולט ביותר בהתפתחות סרטן האשכים הנה הופעת גוש שאינו כואב באשך ובהמשך עשוי להופיע גם כאב. לעיתים, לסרטן האשכים לא יהיו תסמינים, אך יהיה לו ביטוי בבדיקות דם כגון במקרים של עלייה משמעותית ב – LDH.

בחלק מהלוקים בסרטן אשכים ייתכנו תסמינים הקשורים לנוכחות של גרורות כולל כאבי גב כתוצאה מלחץ של הגרורה של שרירי הגב ועצבים ברטרופריטונאום.

בדיקה גופנית הינה חשובה מאוד, שכן היא עשויה לגלות בקלות יחסית סרטן באשך על ידי מישוש אשכים שאינם סימטריים בגודלם או מישוש גוש נוקשה באחד האשכים.

איחור באבחון סרטן אשכים

איחור באבחון סרטן אשכים הינו קריטי מכיוון שקצב חלוקת התאים והפתחות הסרטן הנו גבוה ולכן לכל איחור באבחון סרטן אשכים יש מחיר מבחינת התפשטות המחלה, הצורך בטיפול גארסיבי יותר וסיכויי החלמת המטופל. 

לאחר אבחנה של סרטן האשך רצוי לבצע בדיקת CT להערכת התפשטות הגידול ונוכחות גרורות. 

הטיפול בסרטן אשכים כולל כריתה רדיקאלית של האשך על מנת לכרות את מקור הגידול ולקבל מידע על ההרכב ההיסטולוגי שלו. במקרים שבהם הסרטן כבר שלח גרורות ייתכן ויהיה צורך בניתוחים מורכבים כגון כריתת בלוטות הלימפה הרטרופריטונאליות, טיפולי כימותרפיה ועוד. 

ככל שמחלת סרטן אשכים מאובחנת בשלב מאוחר יותר גם הפרוגנוזה יורדת וסיכויי החלמת המטופל נפגעים. לטיפול בסרטן אשך בשלב מוקדם כשהוא ממוקם לאשך ולא שלח גרורות ישנם סיכויי החלמה טובים ולאחר איחור באבחון סרטן אשכים או רשלנות בגילוי סרטן אשכים עלולים לגרום לנזקי גוף חמורים ואף למוות. 

במידה וחרף תלונות המטופל או חרף העובדה שתוצאות בדיקות הדם לא היו תקינות, התגלה סרטן האשכים באיחור בדרגה מתקדמת וכשהוא כבר שולח גרורות לאיברים אחרים, מומלץ לבחון קיומה של תביעת רשלנות רפואית. 

תביעה בגין איחור בגילוי סרטן אשכים

תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון סרטן אשכים הינה תביעה נזיקית לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מהתרשלות או מחדל של הצוות הרפואי באבחון הסרטן או בגילויו. 

לצורך בירור תביעת רשלנות רפואית, יש לאסוף את מלוא החומר הרפואי הרלוואנטי, לבחון את כל העובדות הנחוצות ולפנות להתייעצות עם מומחה רפואי בתחום הספציפי. 

היות ומדובר בתביעות מורכבות, מומלץ לפנות לעו”ד רשלנות רפואית מנוסה העוסק באופן ספציפי בתביעות רשלנות רפואית לרבות בתביעות של איחור באבחון סרטן.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית באבחון סרטן

למשרדנו ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית כנגד גורמי הרפואה השונים.

במהלך השנים, צבר משרדנו ניסיון רב וידע רפואי ומשפטי המסייע בניהול התביעות, לרבות במקרים של תביעות רשלנות רפואית בגילוי סרטן, רשלנות רפואית באבחון סרטן, רשלנות באבחון של גידול, רשלנות בטיפול בסרטם ועוד. 

משרדנו עובד עם מומחים רפואיים בכירים ומנוסים אשר במקרים המתאימים מסייעים בהגשת תביעה ראויה.

ניתן לפנות להתייעצות ראשונית לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל : [email protected].

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support