לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית בגילוי סרטן

רשלנות רפואית בגילוי סרטן

במידה והרופאים אבחנו או גילו את מחלת הסרטן באיחור מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה שעניינה רשלנות רפואית בגילוי סרטן.

באילו מצבים ניתן לחשוד ברשלנות רפואית בגילוי סרטן? 

איחור באבחון של מחלת הסרטן עשוי להשפיע בצורה משמעותית ובלתי הפיכה על סיכויי החלמתו של המטופל ועל הצלחת הטיפול. 

אבחון מוקדם של מחלת הסרטן חשוב מאוד להחלמתו של המטופל. כמו כן, גילוי מוקדם של הסרטן עשוי להוביל לטיפול יחסית פשוט (כגון ניתוח להסרת הגידול הסרטני) וסיכויי החלמה גבוהים מאוד להבדיל מהמצב שבו הסרטן בשלב מאוד מתקדם או סרטן ששלח גרורות ויש צורך בניתוחים מורכבים נוספים, טיפולי כימותרפיה וסיכויי החלמה נמוכים. 

במידה והיו סימנים העלולים להחשיד לסרטן או במקרים שבהם תוצאות בדיקות הדם היו צריכות להעלות חשד או צורך בבירור נוסף ייתכן ויש מקום לברר קיומה של עילת תביעה. 

כך גם לגבי מקרים שבהם הסרטן התגלה בשלב מאוד מתקדם או במצב שכבר יש גרורות לאיברים אחרים בגוף וזאת חרף תלונות של המטופל בתקופה שקדמה לאבחון.

במקרים שבהם יש היסטוריה משפחתית של סרטן אולם הרופא לא נותן לכך מספיק חשיבות או לא מפנה את המטופל לבדיקות העשויות לגלות סיכון לסרטן (כגון: בדיקות תורשתיות, בדיקות דם ועוד) ייתכן ויש מקום לתביעה. 

תביעות נוספות עשויות להיות במקרים של אבחון שגוי של מצב הרפואי של המטופל וייחוס מצבו הרפואי לבעיות רפואיות אחרות או במצבים של פענוח שגוי של בדיקות, אי הפנייה למומחים מתאימים ועוד. 

כיצד מוכיחים תביעת רשלנות רפואית בגילוי סרטן? 

לצורך הוכחת תביעת רשלנות רפואית בגילוי סרטן יש לאסוף תחילה את כל המסמכים הרפואים הרלוואנטיים, לרבות תיק קופת חולים מלא, תיקים רפואיים מבתי החולים, בדיקות, ייעוצים עם מומחים ועוד. 

במידה ואין בידכם את כל החומר הרפואי תוכלו לפנות לעו”ד רשלנות רפואית אשר באמצעות ייפוי כוח וטופס ויתור על סודיות רפואית יוכל לאסוף בשמכם ובעבורכם את כל החומר הרפואי.

עו”ד רשלנות רפואית מנוסה יידע לתשאל אתכם ולגבות את העובדות הרלוואנטיות ולאחר מעבר וניתוח החומר הרפואי יהיה מקום לפנות למומחה רפואי בתחום הרלוואנטי (בד”כ אונקולוג העוסק בתחום הספציפי או המטולוג וכו’).

ככלל, עפ”י הדין, כל טענה רפואית צריכה להיתמך בחוות דעת רפואית ערוכה כדין ולכן רק במידה והמומחה הרפואי יהיה סבור כי מדובר ברשלנות רפואית, ניתן יהיה להתקדם להגשת התביעה. 

משרדנו עובד עם מומחים רפואיים בכירים ומנוסים אשר במקרים המתאימים מסייעים בהגשת תביעה ראויה.

רשלנות רפואית בגילוי סרטן

תביעת רשלנות רפואית הינה תביעה אזרחית נזיקית שמטרתה לקבל פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מהתרשלות או מחדל של הצוות הרפואי. 

במקרים אלה, הפיצוי כולל, בין היתר, פיצוי בגין כאב וסבל, עוגמת נפש, הפסד הנאות חיים, הפסדי שכר, הוצאות רפואיות, טיפולים רפואיים, ניידות, דיור, עזרת הזולת ועוד. 

כמו כן, במקרים מצערים שבהם נפטר מטופל עקב איחור בגילוי סרטן עשויים להיפסק פיצויים בגין קיצור תוחלת חיים, אובדן השתכרות בשנים האבודות, הפסדי תמיכה, אובדן שירותי אב ובעל או אם, הוצאות קבורה ועוד.  

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בגילוי סרטן

משרדנו מייצג תובעים בלבד בתביעות רשלנות רפואית כנגד כל גורמי הרפואה מזה כ-15 שנה. משרדנו צבר ניסיון רב וידע רפואי ומשפטי בתחום, לרבות בתביעות רשלנות רפואית בגילוי סרטן, איחור באבחון סרטן, רשלנות באבחון של גידולים ועוד. 

ניתן לפנות להתייעצות ראשונית לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל : [email protected].

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support