לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית אירוע מוחי (CVA)

רשלנות רפואית אירוע מוחי (CVA)

במידה ונגרם לכם נזק משמעותי לאחר אירוע מוחי כתוצאה מאיחור באבחון או בטיפול מומלץ לבחון קיומה של תביעת רשלנות רפואית. לעניין זה מומלץ להמשיך ולקרוא את המאמר להלן שכתורתו : רשלנות רפואית אירוע מוחי. 

חשיבות האבחון במקרים של אירוע מוחי (CVA) והמשמעות של איחור באבחון של שבץ

מקובל לומר שזמן שווה מוח. ככל שהטיפול ניתן מוקדם יותר, התועלת רבה יותר ואחוזי ההצלחה גבוהים יותר. לפיכך, כלומר, קיימת חשיבות גדולה מאוד לאבחון מוקדם של אירוע מוחי וטיפול כאשר איחור באבחון או בטיפול עלול לגרום לפגיעה תפקודית קשה ואף למוות.

למרבה הצער, לעיתים המטופל אינו פונה בזמן לבית החולים או לקופת החולים ובכך מוחמץ חלון ההזדמנויות למתן טיפול מתאים אולם נתקלנו גם במקרים שבהם המטופל הגיע לבית החולים או לרופא המטפל וחרף תלונות העשויות להחשיד לאירוע מוחי חל עיכוב משמעותי בבירור הרפואי ובכך הוחמץ חלון ההזדמנויות למתן הטיפול הרפואי המתאים או שכלל לא ניתן הטיפול.

רשלנות רפואית אירוע מוחי

תביעות רשלנות רפואית רבות מוגשות בטענות שתלונות המטופל לא זכו לטיפול מתאים מצד הרופאים השונים בין אם מדובר ברופא בקופת חולים או בחדר המיון בבית החולים, וכך במקום לחשוד באירוע מוחי ולהתחיל בבירור דחוף חל עיכוב בלתי סביר בטיפול במטופל.

תביעות רשלנות רפואית נוספות במקרים של רשלנות בטיפול באירוע מוחי יכולות להיות סביב המועד להתחלת הטיפול, כאשר במידה והיה שיהוי בלתי סביר בתחילת מועד הטיפול ייתכן וקיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית. 

סוג נוסף של תביעות רשלנות רפואית יכול להיות לגבי אופן הטיפול שכן במצבים של אירוע מוחי ישנן מספר אופציות טיפוליות להן סיכוייי החלמה וסיכונים שונים וכאשר בכל מקרה יש ליידע את המטופל לקבל הסכמתו מדעת למתן הטיפול. 

כך לדוגמא במקרים שבהם מאובחן אירוע מוחי ניתן לטפל באמצעות טיפול במתן תרופה ממיסת קרישים דרך הוריד בחלון של עד מספר שעות מתחילת הסימפטומים, טיפול במתן תרופה ממיסת קרישים דרך העורק בצנתור ישירות לכלי דם החסום, טיפול בצנתור לשליפה מכאנית של קריש הדם (חלון ההזדמנויות גדול יותר).

מכיוון שלכל אפשרות טיפולית ישנם סיכויי הצלחה שונים וסיכונים שונים, יש לבחון היטב כל אפשרות פעולה וליידע כאמור את המטופל מבעוד מועד.

מצבים נוספים בהם תיתכן תביעת רשלנות בטיפול במטופל לאחר אירוע מוחי הינם, בין היתר: רשלנות במתן תרופות למטופל לאחר אירוע מוחי, רשלנות במעקב אחר מצבו הרפואי של המטופל, התעלמות מגורמי סיכון, אי הפנייה לבדיקות המתאימות, רשלנות בפיענוח בדיקות ההדמייה ועוד.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בגין רשלנות באבחון וטיפול באירוע מוחי

אם אתם מחפשים עו”ד רשלנות רפואית, דעו כי משרדנו מייצג תובעים בלבד בתביעות מורכבות בגין נזקי גוף. משרדנו צבר ידע וניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית לרבות במקרים של איחור באבחון אירוע מוחי ורשלנות רפואית בטיפול באירוע מוחי.

משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם מומחים רפואיים בכירים המסייעים במקרים המתאימים בבירור התביעה, וככל שיש מקום, כותבים חוות דעת מבוססות המסייעות בניהול התביעה. 

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: [email protected].

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support