לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית בניתוח להחלפת מפרק הברך

רשלנות רפואית בניתוח להחלפת מפרק הברך

אם נגרם לכם נזק משמעותי לאחר ניתוח להחלפת מפרק הברך מומלץ לבחון אפשרות של תביעת רשלנות רפואית לצורך קבלת פיצויים כספיים. מומלץ לקרוא את המאמר להלן שכותרתו: רשלנות רפואית בניתוח להחלפת מפרק הברך.

ניתוח להחלפת מפרק הברך

ניתוח להחלפת מפרק הברך הינו ניתוח המבוצע במטרה להפסיק או להפחית את הכאבים בברך שנגרמו כתוצאה משחיקת סחוס מפרק הברך, להקנות יציבות למפרק, לשפר את טווח התנועה ואת התנועתיות וניידות. 

מפרק הברך בנוי מ-4 עצמות (הירך, השוק, השוקית והפיקה) המחוברות באמצעות שרירים, רצועות וגידים. כאשר הסחוס, המצפה את עצמות מפרק הברך, נפגע או נשחק, הדבר גורם לחיכוך של העצמות זו בזו בזמן תנועה מה שמוביל לכאבי ברכיים ומוגבלות. 

במהלך הניתוח מוחלפים המשטחים הפגועים של המפרק הניזוק במשטחים מלאכותיים.

בחלק מבתי החולים הניתוח מבוצע בסיוע מערכת ניווט ממוחשבת חדשנית המסייעת למנתים לדייק את מיקום הניתוח.  

שיעורי ההצלחה בניתוח הינם טובים ובמרבית המקרים המפרק המלאכותי מחזיק מעמד ומתפקד שנים רבות.

הגם שלניתוח שיעורי הצלחה גבוהים מאוד, הסיבוכים האפשריים בניתוח להחלפת מפרק הברך הינם, בין היתר, סיבוכים הקשורים להרדמה, היווצרות של קריש דם ברגל, התפתחות זיהום באזור הניתוח, הגבלה בטווח התנועה, פגיעה בכלי דם או פגיעה עצמית. 

למרות שלא כל נזק שנגרם בניתוח, הדבר יהווה בהכרח רשלנות רפואית, הרי שבמידה ונגרם נזק חמור לאחר ניתוח החלפת מפרק הברך מומלץ לבחון אפשרות לפיצויים מכוח תביעת רשלנות רפואית. 

רשלנות רפואית בניתוח להחלפת מפרק הברך

כדי להוכיח כי הנזק שנגרם לאחר ניתוח להחלפת מפרק הברך הינו תולדה של רשלנות רפואית בניתוח או רשלנות רפואית לאחר הניתוח או בזמן ההכנה לניתוח, יש להוכיח כי הצוות הרפואי הפר את חובת הזהירות, כלומר חרג מהסטנדרטים הרפואיים המקובלים וכי עקב רשלנות זו נגרם הנזק למטופל. 

רשלנות רפואית בניתוח להחלפת מפרק הברך יכולה לבוא לידי ביטוי בהכנה לא נכונה, התעלמות מגורמי סיכון של המטופל או ממצבו הרפואי, רשלנות בזמן הניתוח עצמו, אי נקיטה באמצעי זהירות מקובלים, רשלנות בבחירת המשתל, רשלנות באבחון של זיהום לאחר הניתוח, התעלמות ממצבו הרפואי של המטופל לאחר הניתוח ועוד.

תביעת רשלנות רפואית לאחר ניתוח להחלפת מפרק הברך יכולה להיות גם בהקשר של אי קבלת הסכמה מדעת מצידו של המטופל, לרבות היעדר מסירת מידע למטופל לגבי סיכוי וסיבוכי הניתוח, אפשרויות טיפוליות, צורת הניתוח, אמצעי הזהירות שניתן לנקוט בניתוח ועוד. 

היות ותביעות אלה מצריכות ידע וניסיון רב מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית מנוסה אשר יידע לנווט ולנהל את התביעה. 

תביעת רשלנות רפואית במקרים אלה של רשלנות בניתוח להחלפת מפרק הברך נועדה לקבל פיצוי בגין הנזק שנגרם למטופל, נכותו הרפואית והתפקודית וכן לספק לו את מלוא הצרכים שכת הוא נזקק להם עקב נכותו.

במידה ונגרם לכם נזק משמעותי לאחר ניתוח להחלפת מפרק הברך מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין רשלנות רפואית.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544485312 או בדוא”ל: [email protected].

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support