לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית בניתוח החלפת מפרק הירך

רשלנות רפואית בניתוח החלפת מפרק הירך

אם נגרמה לכם נזק חמור לאחר ניתוח להחלפת מפרק הירך מומלץ לבחון קיומה של תביעת רשלנות רפואית לצורך קבלת פיצויים כספיים בגין הנזק שנגרם. מומלץ לקרוא את המאמר להלן שכותרתו: רשלנות רפואית בניתוח החלפת מפרק הירך.

ניתוח החלפת מפרק הירך

מפרק הירך הינו מפרק מרכזי המחבר בין עצם הירך לבין עצם האגן. מפרק הירך עלול להיפגע ממחלות ומצבים רפואיים רבים, לרבות זיהומים, שינויים ניווניים, מחלות מפרקים ועוד. לרוב, התלונות יהיו כאבים והגבלות בתנועה עד כדי פגיעה בשגרת החיים ובתפקוד. 

ניתוחי החלפת מפרק הירך הינם ניתוחים שכיחים ונפוצים. אחוז הסיבוכים בניתוחים אלה הינו נמוך וחולים רבים מצריכים לחזור לתפקוד מלא לאחר ניתוחים אלה. 

במהלך ניתוח החלפת מפרק הירך מחליפים את חלקי המפרק השחוקים במשתלים מלאכותיים ואת ראש הירך. סוג המשתל נקבע על סמך מצבו הרפואי של המטופל (כגון: גילו, הרמה התפקודית ומצב העצם). 

ישנן מספר גישות לביצוע ניתוח החלפת מפרק הירך כאשר לכל גישה סיבוכים וסיכונים העשויים להשתנות. כמו כן, ישנם מרכזים רפואיים בארץ שבהן ישנו שולחן ניתוחים מתקדם המסייע לרופאים בביצוע החלפת מפרק הירך. 

למרות, שאחוזי ההצלחה בניתוח החלפת מפרק הירך הינם גבוהים ושיעור הסיבוכים הינו יחסית נמוך, על הרופאים ליידע את המטופל בדבר הסיבוכים הקיימים, הסיכונים, הגישות השונות והסיבוכים בכל גישה ועוד. 

במידה ונגרם נזק חמור לאחר ניתוח החלפת מפרק הירך מומלץ לבחון קיומה תביעת רשלנות רפואית. 

כיצד ניתן להוכיח תביעת רשלנות רפואית בגין נזק שנגרם לאחר ניתוח החלפת מפרק הירך ?

כדי להוכיח כי הנזקים שנגרמו לאחר ניתוח החלפת מפרק הירך הינם תוצאה של רשלנות רפואית בניתוח או בהכנה לניתוח, יש להוכיח שהצוות הרפואי חרג מהפרקטיקה הרפואית המקובלת בנסיבות העניין וכי עקב התרשלות זו נגרמו נזקיו של המטופל. 

כך לדוגמא לעיתים המנתח התרשל בבחירת הגישה הניתוחית, בהסברים שנמסרו למטופל לפני הניתוח, באמצעי הזהירות אשר ננקטו במהלך הניתוח, בבחירת המשתל, במצבו הרפואי של המטופל עובר לניתוח, בבחינת מצבו הרפואי של המטופל לאחר הניתוח, רשלנות באבחון של זיהום לאחר הניתוח, בהשגחה על מצבו הרפואי של המטופל בזמן הניתוח ועוד. 

כמו כן, התביעה יכולה להיות סביב הנושא של אי קבלת הסכמה מדעת, כלומר עקב היעדר מסירת מידע למטופל, לרבות בדבר הסיכונים בניתוח, חלופות טיפוליות, גישות אפשריות והסיכונים הייחודיים לגישות אלה, האפשרות לבצע ניתוח זה במרכזים מסויימים באמצעים מתקדמים יותר ועוד. 

ככלל, על פי הדין יש לתמוך כל טענה רפואית באמצעות חוות דעת רפואית ערוכה כדין של מומחה רפואי בתחום הרלוואנטי. 

רשלנות רפואית בגין ניתוח החלפת מפרק הירך

היות ותביעות אלה מצריכות ידע וניסיון רב מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית מנוסה אשר יידע לאסוף את מלוא המסמכים הרפואיים הרלוואנטיים, לתשאל את הלקוח ולדלות את העובדות הרלוואנטיות, לפנות למומחים הרפואיים לקבלת ייעוץ ראשוני ולבסס תביעת רשלנות רפואית איתנה שסיכויי הצלחה בצידה. 

מעבר לצורך בהוכחת הרשלנות הרפואית יש צורך לבסס את הנזק, הנכות הרפואית והתפקודית שנגרמו למטופל וכן הצרכים המיוחדים שעת הוא יזדקק להם. 

תביעת רשלנות רפואית במקרים אלה של רשלנות בניתוח החלפת מפרק הירך נועדה לקבל פיצויים בגין הנזקים שנגרמו למטופל כתוצאה מהניתוח וכן להבטיח שימולאו כל צרכיו המיוחדים עקב מוגבלותו. 

במידה ואתם סבורים שנגרם לכם נזק משמעותי לאחר ניתוח החלפת מפרק הירך מומלץ לפנות בהקדם לעו”ד רשלנות רפואית לצורך בירור קיומה של תביעת רשלנות רפואית לקבלת פיצויים.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544485312 או בדוא”ל: [email protected]

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support