לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי (הרניה)

רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי (הרניה)

במידה ונגרם לכם נזק משמעותי עקב רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי (הרניה) מומלץ לבחון אפשרות לתביעת רשלנות רפואית לצורך קבלת פיצויים כספיים.

ניתוח בקע מפשעתי

בקע מפשעתי נוצר עקב התרופפות של השרירים באזור המפשעה. חלק מהתוכן של הבטן חודר דרך דופן הבטן החלשה, בולט מתחת לעור ויוצר לחץ על האזור וגורם לכאבים.

בחלק מהמקרים בקע מפשעתי דורש טיפול ניתוחי. במקרים מסויימים בקע מפשעתי אף עלול לגרום לכליאה של המעי ולנמק של אותה רקמה באופן המחייב ניתוח דחוף לכריתה של חלק מהמעי.

ניתוח בקע מפשעתי ניתן לבצע בגישה פתוחה או בלפרוסקופיה (גישה זעיר פולשנית). לעיתים בניתוח אשר החל בגישה לפרוסקופית יש לעבור לניתוח פתוח (למשל במקרים שבהם יש דימום מסיבי או כאשר קשה להגיע אל אזור הבקע). כמו כן, ניתוח באמצעות לפרוסקופיה עשוי שלא להתאים במקרים של בקע גדול ומורכב. 

לניתוח בקע מפשעתי סיכויי הצלחה גבוהים כאשר מרבית המטופלים מצליחים להחלים ולחזור לשגרה תוך זמן קצר יחסית.

יחד עם זאת, לניתוח בקע מפשעתי סיבוכים אפשריים, לרבות: דימומים פנימיים, זיהומים, פגיעה באיברים סמוכים (כמו למשל פגיעה בשלפוחית השתן לאחר ניתוח בקע מפשעתי), פגיעה בעצב באזור הניתוח וקושי במתן שתן.

לא כל נזק שנגרם בניתוח, הדבר בהכרח מהווה רשלנות רפואית, כאשר ישנם סיבוכים מוכרים שלא ניתן למנוע אותם חרף שמירה על כל כללי הזהירות המקובלים. יחד עם זאת, בהחלט ישנם מקרים שבהם הנזק שנגרמו לאחר ניתוח בקע מפשעתי הינם כתוצאה מרשלנות רפואית. 

לפיכך, במידה ונגרם נזק משמעותי לאחר ניתוח בקע מפשעתי, מומלץ לבחון אפשרות של תביעת רשלנות רפואית.  

רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי

כדי להוכיח רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי יש להראות כי הצוות הרפואי סטה מהסטנדרטים הרפואיים המקובלים וכי עקב סטייה זו (המהווה התרשלות) נגרם נזק למטופל. 

כך לדוגמא במקרים שבהם הצוות הרפואי התרשל בצורת הניתוח וביצע ניתוח בקע מפשעתי באמצעות לפרוסקופיה במצבים שבהם היה צריך לבחור בניתוח פתוח או במקרים שבהם הצוות לא עבר לניתוח פתוח חרף קשיים שבהם נתקל בביצוע הלפרוסקופיה או במקרים של ביצוע הניתוח חרף קיומן של התוויות נגד או חרף מצבו הרפואי של המטופל ועוד. 

רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי עלולה לבוא לידי ביטוי בעת ההכנה לניתוח, בזמן ההרדמה, בניתוח עצמו כגון באי נקיטת אמצעי הזהירות המקובלים, ובמעקב אחר מצבו של המטופל לאחר הניתוח.

כך לדוגמא במקרים שבהם נגרם זיהום כתוצאה מהניתוח והצוות הרפואי לא מאבחן את הזיהום בזמן או מתרשל בטיפול ייתכן וניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית. 

תביעת רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי עשויה להיות גם בהקשר של הסכמה מדעת בטענה כי המטופל לא קיבל את כל ההסברים הנדרשים, לרבות מידע אודות אופן הניתוח, צורת הניתוח, הסיכויים, סיבוכים וסיכויים בכל שיטה, אפשרויות טיפוליות ועוד. 

תביעות אלה מצריכות ידע וניסיון רב הן בפן המשפטי והן בפן הרפואי ולכן במידה ונגרם לכם נזק משמעותי מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית מנוסה אשר יידע לברר ולנהל את התביעה. 

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544485312 או בדוא”ל: [email protected].

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support