לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה

רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה

במידה ונגרם לכם נזק עקב רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה לפיצויים עקב רשלנות רפואית.

ניתוח עמוד שדרה

עמוד השדרה בנוי משרשרות של 33 טבעות גרמיות המתחילות בצוואר ומסתיימות בעצם הזנב. 

ישנן מספר מצבים רפואיים המצדיקים ביצוע ניתוח בעמוד השדרה שמטרתו היא מניעת התדרדרות נוירולוגית נוספת, מניעת כאב וניסיון לשפר תנועתיות וחזר לשגרה ככל שניתן. 

כך לדוגמא במצבים של פריצת דיסק חמורה עם פגיעה עצבית או אצירת שתן או צניחת כף הרגל (DROP FOOT) או במקרים של הצרות תעלת השדרה (SPINAL STENOSIS) הגורמת לכאבים קורנים וחוסר יכולת להתהלך למרחק או במקרים של גידולים ועוד.  

למרות שמטרת ניתוח בעמוד שדרה הינה לשפר את מצבו של המטופל או לכל הפחות לעצור את ההתדרדרות, הרי שבמקרים שבהם הצוות הרפואי התרשל או לא נקט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים, עלול להיגרם למטופל נזק חמור ובלתי הפיך. 

במידה ונגרם נזק חמור לאחר ניתוח בעמוד שדרה מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לצורך בחינת האפשרות של תביעת רשלנות רפואית.  

רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה

לצורך הוכחת רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה יש להראות כי הצוות הרפואי חרג מהנורמות הרפואיות המקובלות וכי עקב חריגה זו (המהווה התרשלות) נגרם הנזק למטופל. 

רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה יכולה להיגרם עקב איחור באבחנה ואי ביצוע ניתוח בשלב מוקדם יותר. כך למשל במקרים שבהם ישנן תלונות נוירולוגיות חמורות וחרף התדרדרות רפואית במצבו של המטופל חל עיכוב רב באבחנה והפניה לניתוח. 

במקרים אלה, במידה והנזק למטופל נגרם עקב כך שהופנה באיחור לניתוח ובכך נמנעה האפשרות לשפר את מצבו או לכל הפחות לעצור את ההתדרדרות הנוירולוגית ייתכן וקיימת עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה יכולה להיגרם בעת ההכנה לניתוח, רשלנות הנובעת מאבחנה לא נכונה בדבר הפת, בזמן ההרדמה, בעת הניתוח עצמו, בבחירת גישת ניתוח לא נכונה בהתאם לנסיבות המצב, באי נקיטת אמצעי זהירות נדרשים, בהתעלמות מגורמי סיכון, בניתוח במיקום לא נכון, במעקב אחר מצבו הרפואי של המטופל לאחר הניתוח ועוד. 

תביעת רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה יכולה להיות קשורה גם להיעדר הסכמה מדעת, כך לדוגמא במצבים שבהם לא נמסר למטופל המידע אודות הניתוח, אופן הניתוח, צורת הניתוח, סיבוכים וסיכונים, חלופות טיפוליות, אמצעי זהירות נדרשים ועוד. 

היות ובמקרים של רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה עלולים להיגרם נזקים רפואיים חמורים, לרבות שיתוק, פגיעה עצבית, פגיעה בסוגרים ועוד יש חשיבות רבה בבחירת עורך דין רשלנות רפואית מיומן ומנוסה אשר יידע לברר ולנהל את התביעה כהלכה. 

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544485312 או בדוא”ל: [email protected].

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support