לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

תביעה על רשלנות רפואית

תביעה על רשלנות רפואית

מערכת הבריאות בארץ מורכבת ממספר ארגונים רפואיים אליהם פונים האזרחים לצורך קבלת טיפול רפואי. על כל גורם רפואי קיימת החובה להעניק טיפול רפואי הולם ומתאים לכל מטופל ובהתאם למצבו, וכל פעולה רשלנות מצידו של אותו גורם עלולה להוות סיכון למטופל ולכן זוהי עילה להגשת תביעה על רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית היא תביעה אזרחית של עוולת הרשלנות, כאשר זו נוגעת למתן טיפול רפואי ע”י גורם רפואי תוך חוסר זהירות או שיקול דעת וכך פגיעה ממשית במטופל. על מנת שניתן יהיה להוכיח את קיום העוולה ולקבל בגין זאת את הפיצויים הנדרשים, יש צורך להציג את הקשר הסיבתי בין הפעולה של הגורם הרפואי, לבין הנזק שנגרם למטופל.  

רשלנות רפואית בהיריון 

תביעת רשלנות רפואית בהיריון הינה בין התביעות השכיחות ביותר בתחום הרשלנות הרפואית. נשים שבמהלך הריונן לא קיבלו טיפול מתאים ומעקב ההיריון שלהם לא התנהל כשורה, ועקב כך נולדו להן עוברים בעלי מום או מוגבלות – זכאיות לתבוע את הגוף הרפואי שאחראי לכך בגין רשלנות רפואית.

רופא נשים שלא ביצע מעקב תקין אחר ההיריון, לא העניק חוות דעת רפואית נכונה או שאינו שיקף את מציאות הדברים כלפי האישה ההרה – נחשב כרופא שפעל בצורה רשלנית תוך סיכון האישה והעובר.

על מנת שניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית במקרה זה, על האישה להציג חוות דעת רפואית מהימנה בה מוכח כי המעשה הרשלני של הרופא הוא זה שהוביל להמשך היריון שגרתי, ובסופו של דבר לידת עובר בעל מום או מוגבלות ללא ידיעתה והסכמתה המודעת של האישה.

מדוע חשוב להיוועץ בעורך דין

המטרה העיקרית של תביעת רשלנות רפואית היא קבלת פיצויים כספיים בגין נזק גופני או נפשי שנגרם למטופל, וזאת כתוצאה מטיפול לקוי, רשלני או לא זהיר מצד רופא או כל גורם רפואי אחר. חשוב לדעת כי תביעות כאלו הינן מורכבות מאוד, מכיוון שכל מקרה רפואי שמתרחש שונה באופן מהותי מאחד לאחד ולצורך קביעת מעשה הרשלנות וביסוס התביעה יש להבין בנושא בצורה יסודית.

עורך דין רשלנות רפואית הינו בעל ניסיון בתחום תביעות מסוג זה, ולכן מומלץ לפנות לייעוץ וליווי מקצועי לפני הגשת התביעה. תפקידו של עורך הדין יהיה לבחון את המקרה הרפואי לעומק, לאסוף את כל המידע והפרטים הנוגעים למקרה ולהיעזר בחוות דעת של מומחים בתחום הרפואי הרלוונטי בגינו נידונה התביעה.

אין ספק כי בעזרת ליווי של עורך דין רשלנות רפואית, סיכויי הצלחת התביעה יהיו גבוהים באפן משמעותי.  

הליך הגשת תביעה לרשלנות רפואית

לאחר פנייה אל עורך דין מומחה בנושא רשלנות רפואית, הוא יתחיל בהליך איסוף עובדות וממצאים רפואיים לצורך ביסוס תביעת הרשלנות נגד הגורם הרפואי הרלוונטי. מכיוון שמדובר על פרוצדורות רפואיות שהתקיימו במסגרת שירותים רפואיים ציבוריים או פרטיים, קיים תמיד תיעוד מקיף ויסודי של כל הליך רפואי שבוצע במטופל.

כדי לאשש את אותם מסמכים וממצאים רפואיים, עורך הדין ייעזר בשירותיהם של רופאים מומחים לצורך מתן חוות דעת רפואית ומקצועית הנוגעת למקרה התביעה. לאחר מכן כתב התביעה יוגש לבית המשפט לצורך דיון בנושא. תביעת רשלנות רפואית בגובה פיצויים של עד 2.5 מיליון ₪ תוגש לבית המשפט השלום, תביעת פיצויים בסכום גבוה יותר יוגש לדיון בבית המשפט המחוזי.

בעזרת ייעוץ וליווי צמוד של עורך דין רשלנות רפואית ניתן יהיה לבחור את דרך ההתנהלות הטובה ביותר, וקבלת הפיצויים המתאימים למקרה הרלוונטי.

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לייעוץ אישי עם עו”ד אורי דלאל בטל’: 0544485312 או בדוא”ל: [email protected].

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support