לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

תביעה נגד רופא בגין נזקי גוף

אם נגרם לכם נזק גופני כתוצאה מרשלנות של רופא מומלץ לבחון אפשרות של תביעה נגד רופא בגין נזקי גוף. למעשה מדובר בתביעת רשלנות רפואית:

תביעה נגד רופא

תביעה נגד רופא לקבלת פיצויים כספיים בגין נזקים שנגרמו על ידו הינה למעשה תביעת נזיקין המכונה רשלנות רפואית. בתביעה זה יש להוכיח כי אותו רופא התרשל, כלומר לא נהג כפי שרופא סביר אחר היה נוהג בנסיבות המקרה, ויש להוכיח כי בשל התרשלות זו נגרם אותו נזק למטופל.

תביעה רשלנות רפואית נגד רופא יכולה להיות כנגד אותו רופא שטיפל ישירות במטופל אך גם כנגד רופאים יועצים, מומחה מקצועי, רופא העוסק בבדיקות הדמייה, רופאים בבתי חולים וכו’.

doctor

תביעות נגד רופאים

תביעות נגד רופאים יכולות להיות למעשה בכל תחומי רפואה. כך למשל במידה ורופא המשפחה התרשל בטיפול ונגרם עקב כך נזק ניתן להגיש תביעה נגד רופא משפחה. באופן דומה ניתן להגיש תביעה נגד רופא עור, תביעה נגד רופא שיניים, תביעה נגד רופא מומחה, תביעה נגד אורטופד, תביעה נגד פסיכיאטר, תביעה נגד מנתח, תביעה נגד נוירוכירורג וכו’.

כאשר הרופא אינו רופא פרטי עצמאי, לרוב התביעה המוגשת אינה כנגד אותו רופא באופן אישי אלא כנגד הגוף האחראי. כך לדוגמא במידה ורופא העובד בקופת חולים התרשל ועקב גך נגרם נזק, לרוב תוגש תביעה נגד קופת חולים בעילת רשלנות רפואית.

במידה ורופא או רופאים בבית חולים התרשלו, לרוב לא תוגש תביעה אישית נגד רופאים אלא תוגש תביעה נגד בית חולים בעילה של רשלנות רפואית במידה ומדובר בבית חולים פרטי. במידה ומדובר בבית חולים ממשלתי (כגון: איכילוב, תל השומר, אסף הרופא, וולפסון, ברזילי ועוד) תוגש תביעת רשלנות נגד מדינת ישראל (משרד הבריאות). במידה ומדובר בבית חולים בבעלות קופת חולים כללית (כגון: בית חולים בילינסון, שניידר, מאיר ועוד) תוגש תביעת רשלנות נגד שירותי בריאות כללית.

כך גם כאשר רופא התרשל בפיענוח בדיקת הדמייה, לרוב התביעה תוגש כנגד המכון או הבעלים של המכון.

במקרים שמדובר ברופא פרטי אשר גרם לנזק עקב רשלנות רפואית, תוגש תביעה נגד הרופא. במידה והיו גורמים נוספים שמעורבים בטיפול והתרשלו אף הם, ייתכן והתביעה תוגש נגד מספר רופאים או גופים.

הוכחת תביעה נגד רופא

תביעות נגד רופאים הינן תביעות מורכבות ומסובכות הדורשת מקצועיות רבה וידע רחב בתחום הרפואי – משפטי.

יש לזכור כי לא כל מקרה של טעות רפואית מזכה בפיצוי ואפילו אם נגרם נזק קשה למטופל. כדי לזכות בפיצויים יש להוכיח את כל יסודות הגדרת רשלנות רפואית.

ככלל, לצורך הוכחת טענות רפואיות שעניינן ברפואה יש צורך בחוות דעת רפואית. לפיכך, לצורך הוכחת תביעת רשלנות רפואית יש צורך להצטייד בחוות דעת רפואית ולעיתים במספר חוות דעת רפואיות המוכיחות הן את רשלנות הרופא והן את הנזקים שנגרמו למטופל, אחוזי הנכות שנותרו לו, הצרכים המיוחדים שלהם הוא יזדקק ועוד.

למרבה הצער, קשה לקבל חוות דעת של רופאים הקובעים רשלנות רפואית של רופאים אחרים. בנוסף, המערכת הרפואית אינה מרבה לקחת אחריות גם במקרים של רשלנות ברורה של רופאים ופעמים רבות הרופאים מנסים להגן על עצמם מפני תביעות רשלנות. יש לזכור שלצד המערכת הרפואית עומדים יותר משאבים כספיים וגם קל לרופאים לאתר רופאים אחרים שיגנו עליהם (מאשר לתובעים אשר פעמים רבות עשויים להתקשות באיתור מומחה שיכתוב חוות דעת בתביעה נגד רופא).

לפיכך, מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית בעל ניסיון בתחום אשר יוכל לסייע בבירור התביעה ובמימוש זכויות המטופל.

ניסיון משרדנו בתביעות נגד רופאים

משרדנו בעל ניסיון רב בתביעות רשלנות רפואית ומייצג מזה כ-14 שנים נפגעים בתביעות נגד רופאים בכל תחומי הרפואה.

למשרדנו ניסיון וידע משפטי-רפואי רב לאחר ניהול תביעות רשלנות רפואית רבות בכל הערכאות. משרדנו מטפל רק באותם מקרים שאנו מאמינים כי קיים סיכוי ממשי לפיצוי ובאותם מקרים שהתביעה מוצדקת. משרדנו גבה במהלך השנים בפיצוי בסך של עשרות מיליוני ש”ח עבור לקוחות המשרד.

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support