לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

פטירת תינוק עקב רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בהריון ובלידה עלולה להוביל לפגיעה קשה בעובר ואף לגרום ללידת עובר מת או למות תינוק זמן קצר לאחר הלידה. במקרים של מות תינוק ניתן לבחון קיומה של עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית. מומלץ לקורא מאמר זה שעניינו: פטירת תינוק עקב רשלנות רפואית.

מות עובר עקב רשלנות רפואית בהריון ובלידה

רשלנות רפואית בהריון ובלידה עלולה להוביל לפגיעה קשה בעובר המתבטאת בפגיעה מוחית (כגון שיתוק מוחין / CP), פגיעה אורטופדית (כגון: פגיעת עמוד שדרה או שיתוק על שם ארב) ועוד, והיא גם עלולה להוביל למותו של העובר.

כדי להוכיח כי העובר מת כתוצאה מרשלנות רפואית יש להראות כי הצוות הרפואי התרשל בטיפול, כלומר חרג מהפרקטיקה הרפואית המקובלת וכי כתוצאה מהתרשלות זו מת העובר.

כך לדוגמא במקרים שבהם הצוות הרפואי לא זיהה מצוקה עוברית במהלך ההריון, לא הורה על סיום הלידה כמתבקש, התרשל בקריאת מוניטור עוברי לא תקין או בסימנים מחשידים בבדיקות אולטרסאונד, רשלנות רפואית בלידה במקרים של תשניק וכו’.

חשוב לשים לב שיש הבדל בפיצוי במקרים של מות עובר לעומת מות תינוק, כאשר במקרים שבהם העובר נולד מת הפיצוי יהיה נמוך יותר מאותם מקרים שבהם התינוק נולד חי אך מת זמן קצר לאחר הלידה (אפילו מספר שעות לאחר לידתו).

עובר באולטראסאונד

מות תינוק כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה

כדי להוכיח כי תינוק מת כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה יש להוכיח כי הצוות הרפואי המיילד סטה מנורמות הזהירות המקובלות וכי כתוצאה מהתרשלות זו מת התינוק.

בפסיקה נדונו מקרים רבים של פטירת תינוק כתוצאה מרשלנות רפואית, לרבות במקרים שבהם תינוק מת כתוצאה מתשניק בלידה (כלומר חוסר בחמצן ודם).

כך לדוגמא, בת.א 7046/01 עזבון המנוח כ. ז”ל ואח’ נ’ מדינת ישראל נדונה תביעת רשלנות רפואית בגין פטירה של תינוק שעות לאחר לידתו.

באותו עניין, היו סימנים ברורים של מצוקה עוברית בזמן הלידה והתדרדרות במצבו של העובר, אולם למראת זאת הצוות הרפואי לא הורה על ניתוח קיסרי ובחר לסיים את הלידה באמצעות מכשיר וואקום. בזמן הלידה התברר כי התינוק נולד כשחבל הטבור כרוך, ללא נשימה או דופק והוא נפטר כעבור מספר שעות עם סימנים ברורים של תשניק (אספיקציה).

בית המשפט קיבל את התביעה בגין רשלנות רפואית והורה על פיצוי להורי התינוק שנפטר.

פיצויים במקרים של מות תינוק כתוצאה מרשלנות רפואית

הפיצויים במקרים אלה של תינוק שנפטר כתוצאה מרשלנות רפואית עשויים לכלול פיצוי בגין כאב וסבל, קיצור תוחלת חיים, אובדן כושר התשכרות בשנים האבודות, הוצאות קבורה ומצבה ועוד. פיצויים אלה עשויים להגיע גם מעל ל- 1,500,000 ש”ח תלוי בנסיבות המקרה.

במידה וכתוצאה מהמקרה הטראגי נותרו להורים נזקים נפשיים ייתכן וגם להורים תהיה קיימת תביעה ישירה בגין הנזקיים הנפשיים שנגרמו להם והשלכותיהם.

ניסיון משרדנו במקרים של פטירת תינוק עקב רשלנות רפואית

למשרדנו ניסיון רב בתביעות רשלנות רפואית בהריון ובלידה, לרבות במקרים של פטירת עובר או מות תינוק לאחר הלידה.

משרדנו מסתייע בתביעות אלה עם מומחים בכירים בתחום גינקולוגיה ומיילדות, אשר במקרים המתאימים כותבים חוות דעת רפואיות התומכות ומבססות את התביעות המוגשות על ידי משרדנו.

ניתן לפנות להערכת סיכויי התביעה ושוויה לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544485312 או בדוא”ל: [email protected].

רשלנות רפואית בהריון

תסמונת אדוארדס

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת אדוארדס שלא אובחנה במהלך ההריון, בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון (תביעת הולדה בעוולה).  תסמונת אדוארדס במקרים של תסמונת אדוארדס (טריזומיה 18) ישנו פגם גנטי של שלושה עותקים של כרומוזום 18 במקום שניים.  מרבית העוברים הלוקים בתסמונת מתים במהלך ההריון. לתינוקות שנולדו עם המחלה הקשה...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

פיגור שכלי גנטי

במידה ונולד לכם ילד עם פיגור שכלי שמקורו גנטי מומלץ לבדוק אפשרות לתביעת רשלנות רפואית בהריון. להרחבה בנושא מומלץ לקורא את המאמר להלן שכותרתו: פיגור שכלי גנטי.  מהו פיגור שכלי / מוגבלות שכלית התפתחותית? פיגור שכלי הוא מצב של עיכוב בהתפתחות השכלית ביחס לאוכלוסיה הכללית הגורם לתפקוד אינטלקטואלי נמוך מן הממוצע. המושג פיגור שכלי מבטא...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

בדיקת NIPT

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת גנטית או הפרעה כרומוזומלית ולא נמסר לכם מידע אודות בדיקת NIPT במהלך ההריון, יש מקום לבחון קיומה של עילת תביעת רשלנות רפואית בהריון (הולדה בעוולה).  מהי בדיקת NIPT? בדיקת NIPT (Non Invasive Prenatal Test כלומר בדיקה לא פולשנית טרם הלידה) הינה בדיקת דם שנועדה להעריך את הסיכון...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

מחלת SLO פיצויים בגין רשלנות רפואית

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם מחלת SLO (Smith Lemli Opitz) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. מחלת SLO (Smith Lemli Opitz) מחלת SLO הינה מחלה גנטית חמורה בה יש פגם בייצור התקין של הכולסטרול עקב מחסור באנזים DHCR7. החולים במחלת SLO עשויים לסבול מפגיעה רב מערכתית, לרבות...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

תסמונת ווקר וורבורג (Walker Warburg)

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת ווקר וורבורג Walker Warburg (WWS) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. תסמונת ווקר וורבורג  תסמונת Walker Warburg הינה מחלה תורשתית חמורה מאוד המאופיינת בבעיות בשרירים, מוח ועיניים. בד”כ ניתן להבחין ברפיון שרירים לאחר הלידה, איחור ניכר בהתפתחות השכלית והפרעה קשה בראייה.  ...
קרא עוד
תסמונת קוקיין (Cockayne disease)

תסמונת קוקיין (Cockayne disease)

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת קוקיין (Cockayne disease) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. תסמונת קוקיין מחלת קוקיין הינה מחלה תורשתית הפוגעת במספר רב של מערכות ומתאפיינת בבעיות גדילה והפרעות נוירולוגיות עקב נזק למעטפת העצבים במח ובעצבים היקפיים.  סימני המחלה עשויים לכלול פיגור שכלי, ראש קטן...
קרא עוד
חוסר חמצן למוח

חוסר חמצן למוח

במקרים שבהם נגרם חוסר חמצן למוח הדבר עלול להוביל לפגיעה מוחית קשה ובלתי הפיכה ואף לגרום למוות.  במידה והפגיעה המוחית נגרמה כתוצאה מרשלנות של רופא או איש צוות רפואי מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית. חוסר חמצן למוח – פגיעה מוחית קשה חוסר באספקת חמצן למוח עלול לגרום לפגיעה מוחית ואף...
קרא עוד
רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי (הרניה)

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 [email protected]

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support