לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

פגיעה עצבית בעקבות רשלנות רפואית

אם נגרמה לכם פגיעה עצבית בעקבות טיפול רפואי רשלני מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית.

כיצד ניתן להוכיח האם פגיעה עצבית נגרמה כתוצאה מרשלנות רפואית ?

פגיעה עצבית יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך עם השלכות תפקודיות קשות הן בפעולות היומיום והן על כושר העבודה.

פגיעה עצבית יכולה להיגרם לאחר ניתוח או פעולות רפואיות שונות. יש לציין שבכל ניתוח ופרוצדורה רפואית קיימים סיכונים, אשר לא תמיד ניתן למנוע אותם. לכן, לא בכל מקרה שבו נגרם למטופל פגיעה עצבית בהכרח מדובר ברשלנות רפואית.

כדי להוכיח כי פגיעה עצבית הינה תולדה של רשלנות רפואית יש להוכיח שהרופא המטפל חרג  מהפרקטיקה הרפואית המקובלת בנסיבות העניין וכי עקב התרשלות זו של הרופא נגרמה הפגיעה העצבית למטופל. כך לדוגמא לעיתים המנתח התרשל בבחירת הגישה הניתוחית, באמצעי הזהירות אשר ננקטו במהלך הניתוח, בהיקף ביצוע הניתוח בנסיבות העניין, באי הקפדה על מנח נכון של המטופל במהלך הניתוח או על ריפוד איברים המועדים לפגיעה בניתוחים ממושכים, פעולה רפואית המבוצעת על ידי גורם רפואי או גורמים אחרים ועוד. פעמים רבות גם עשויות להיות תביעה בגין אי קבלת הסכמה מדעת עקב היעדר מסירת מידע לקראת הניתוח לרבות בדבר הסיכונים בניתוח וכו’.  ככלל, יש לתמוך ולבסס כל טענה רפואית באמצעות חוות דעת רפואית בתחום הרלוואנטי ותביעות אלה מצריכות ידע וניסיון רב.

כך לדוגמא, משרדנו ייצג מטופל אשר עבר בעקבות ניתוח לכריתה של המרטומה (מעין גידול) בחוט השדרה הוחמר מצבו הנוירולוגי בצורה חמורה ביותר והוא נותר עם חולשה קשה בארבעת גפיו, ללא שליטה על סוגריו עם פגיעה במערכת הסימפטטית, פגיעה בתפקוד המיני ועוד. בית המשפט המחוזי קיבל את התביעה וקבע כי הרופא המנתח התרשל בכך שביצע ניתוח בחוט השדרה ללא הסכמתו מדעת של המטופל, ללא שימוש באמצעי זהירות מתבקש בניתוח זה (ניטור תוך ניתוחי) ותוך רשלנות בעת ביצוע כריתת הגידול באזורים מסוכנים הסמוכים לחוט השדרה.

משרדנו עובד עם מומחים רפואיים בכירים ומנוסים אשר במקרים המתאימים כותבים חוות דעת באופן המאפשר הגשת תביעה מבוססת וראויה.

פיצויים במקרים של פגיעה עצבית עקב רשלנות בניתוח

במקרים של רשלנות רפואית בניתוח עלולה להיגרם פגיעה עצבית בלתי הפיכה, כאשר ככל שהפגיעה העצבית קשה יותר כך הפיצוי הצפוי להיפסק עשוי להיות גבוה יותר. מטרת הפיצויים במקרים אלה של פגיעה עצבית בעקבות ניתוח הינה לאפשר את שיקומו של המטופל, המשך קיומו בכבוד ואספקת צרכיו המיוחדים עד לאריכות ימי חייו. גובה הפיצוי במקרים אלה, תלוי, בין היתר, בגובה הנכות הרפואית שנגרמה, הנכות התפקודית, ההוצאות שנגרמו למטופל עקב פגיעתו, גילו, הפסדי השכר שגרמו למטופל ו/או לגורמים שמטפלים בו, הצרכים המיוחדים להם הוא יזדקק היום עקב נכותו, כאב וסבל ופגיעה בהנאות החיים ועוד. במקרים הקשים, הפיצויים בגין פגיעה עצבית עשויים להגיע גם למיליוני ש”ח.

במידה ואתם סבורים שנגרמה לכם פגיעה עצבית עקב התרשלות של רופא  או מנתח מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית לצורך בירור קיומה של תביעה אפשרית לפיצויים.   

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support