לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

איחור באבחון תסמונת המדור


במידה ונגרם נזק חמור כתוצאה מאיחור באבחון תסמונת המדור ייתכן וקיימת עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית. בדוק זכויותיך !

תסמונת המדור

תסמונת המדור היא מצב רפואי מסוכן שיכול להתרחש כאשר נוצר לחץ פנימי בתוך מדור אנטומי סגור ומוגדר בתוך גוף האדם. לחץ זה עלול לגרום לנזקים קשים ברקמות המקומיות עקב חוסר חמצן. תסמונת המדור שכיחה יותר ברגל מתחת לברך (בעיקר במדור הקדמי) אך יכולה להיווצר גם ביד, באמה, בזרוע ועוד.  לפיכך, יש חשיבות רבה לאבחון מהיר ומדוייק של תסמונת המדור על מנת למנוע נזק בלתי הפיך.

פציעה מקומית היא אחד מהגורמים העיקריים הגורמים להיווצרות תסמונת המדור כמו גם פעילות גופנית מאומצת מאוד. כך לדוגמא שבר ברגל עלול לגרום לנפיחות של השרירים ורקמות אחרות בתוך המדור ברגל, וככל שהנפיחות גדלה הלחץ הפנימי בתוך המדור עולה וזריקת הדם לשריר וליתר הרקמות מתחילה להיחלש, ועלול להיווצר מצב של איסכמיה ונזק לרקמות.

התסמין העיקרי לתסמונת המדור הוא כאב חריף. לעיתים נלווה לכאב תחושה של לחץ, שינוי טמפרטורה של העור, וסימפטומים אחרים המצביעים על פגיעה ברקמות או בעצב, כגון: תחושות של נימול, הירדמות, תחושות שריפה, חולשה וכאב, צניחה של כף הרגל (חוסר יכולת להרים את הרגל למעלה)

טיפול בתסמונת המדור החריפה

המטרה בטיפול בתסמונת המדור החריפה מטרתו הורדה מהירה של הלחץ בתוך המדור, כאשר כל איחור משמעותו נזק נרחב שעלול להיגרם לרקמות, נזק בלתי הפיך לעצב או לשריר עד כדי אובדן תפקודי של הגפה. בניגוד למצב הכרוני בו לעיתים מטפלים באופן שמרני הרי שכאשר מדובר בתסמונת המדור החריפה הטיפול נעשה לרוב באשפוז וכולל טיפול ניתוחי.

תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון תסמונת המדור

במידה והרופאים טעו באבחנה או שאיחרו לאבחן תסמונת המדור עלול להיגרם נזק גופני בלתי הפיך המצדיק הגשת תביעת רשלנות רפואית.

כדי להוכיח רשלנות רפואית יש להוכיח 3 תנאים: התרשלות של הרופא, גרימת נזק וקשר סיבתי בין התרשלות הרופא והנזק שנגרם. בהקשר לתסמונת המדור, יש להראות כי הרופא התרשל באבחון תסמונת המדור או כי חל איחור בלתי סביר באבחון תסמונת המדור, וכי עקב התרשלות זו נגרם הנזק הרפואי.

כך לדוגמא, במקרים שבהם לא נלקחה אנמנזה רפואית, נעשתה טעות באבחנה במחשבה שמדובר באבחנה אחרת, לאחר ניתוחים או פגיעות כאשר הצוות הרפואי מתעלם מתלונות של נפיחות וכאבים חריפים בטענה שהכאבים יחלפו מבלי לבצע בירורים נוספים וכו’.

לצורך הוכחת וביסוס התביעה יש צורך, ככלל, בחוות דעת רפואית של מומחה. משרדנו עובד עם מומחים רפואיים בכירים אשר במקרים המתאימים כותבים חוות דעת המסייעות בביסוס התביעה באופן ראוי.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית

למשרדנו ניסיון רב בתביעות רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה, משרדנו מייצג נפגעים בלבד כנגד כל גורמי הרפואה, בתי חולים, קופות חולים, רופאים פרטיים ועוד.

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד
Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support