לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית לידה מוקדמת

רשלנות רפואית במצבים של לידה מוקדמת עלולה לגרום לנזק משמעותי ליילוד. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי ברשלנות בהיערכות ללידה מוקדמת, ברשלנות במניעת לידה מוקדמת ורשלנות בניהול הלידה עצמה. במאמר זה נספק מידע ראשוני בעניין: רשלנות רפואית לידה מוקדמת.

רשלנות רפואית בהיערכות לידה מוקדמת

לידה מוקדמת מוגדרת כלידה שמתרחשת לפני שבוע 37 להריון. כאשר עולה חשד ללידה מוקדמת על הצוות הרפואי להיערך בהתאם, לפתוח בבירור וטפל בהתאם.

במידה והצוות הרפואי התרשל וכתוצאה מכך מגרם נזק ליילוד ייתכן וקיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

כאשר יש הערכה של לידה מוקדמת על הצוות הרפואי לבצע הערכה אשר תכלול,  בין היתר, נטילת סימנים חיוניים, מוניטור, בדיקת אולטרסאונד בדיקות מעבדה ותרביות, תרבית ל – GBS. במידה ועולה חשד לזיהום אפשר לשקול לבצע דיקור מי שפיר. במקרים שבהם לא בוצע בירור מתאים או לא אובחן זיהום למרות הסימנים המעידים על אפשרות זאת ייתכן וקיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

אצל נשים בהריון בשבוע 24-34 שבסיכון ללידה מוקדמת בתוך שבוע ימים, מומלץ לתת טיפול  בסטרואידים אשר הוכח כבעל יעילות להפחתת תמותה ותחלואה ניאונטלית. יש לשקול מתן מגנזיום סולפט לאישה בלידה מוקדמת מאיימת לפני שבוע 31-32 אשר עשוי להקטין את החומרה והסיכון לשיתוק מוחין ביילוד.

יש לשקול טיפול טוקוליטי כאשר דחיית הלידה תשפר את התוצאות הניאונטליות, למשל לצורך מתן טיפול סטרואידי. ישנם מספר תכשירים טוקוליטיים, כאשר ההחלטה באיזה תכשיר להשתמש תלויה, בין היתר, בגיל ההריון, במחלות הרקע האימהיות ובתופעות הלוואי של התכשיר.

אי מתן טיפולים אלה במקרים שבהם הם מתחייבים, עשוי להקים עילת תביעה לרשלנות רפואית.

רשלנות רפואית במניעת לידה מוקדמת

אצל נשים עם סיכון ללידה מוקדמת  (כגון: נשים עם סיפור עבר של לידה מוקדמת, נשים עם קיצור של צוואר הרחם) ישנם מספר טיפולים שניתן לשקול לצורך מניעת הלידה המוקדמת  או דחייתה ככל שניתן.

במקרים שבהם הצוות הרפואי לא מזהה את הסיכון ללידה מוקדמת ולא נוקט בטיפולים האפשריים וכתוצאה מכך נולד יילוד פג בשבוע מוקדם עם מוגבלות רבה ייתכן וניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בלידה

למשרדנו ניסיון רב בתביעות רשלנות רפואית ובפרט ברשלנות רפואית בהריון ובלידה וייצוג הורים לילדים עם צרכים מיוחדים.

משרדנו עובד עם מומחים רפואיים בכירים הנותנים, במקרים המתאימים, חוות דעת המבססות ותומכות בטענות התביעה.

במידה ונולד לך ילד עם צרכים מיוחדים עקב לידה מוקדמת , מומלץ לבחון עילת תביעה עם עורך דין רשלנות רפואית.  

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעורך דין אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support