לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית הגדרה

במידה ונגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית ואתם מעוניינים לברר את זכויותיכם וזכאותכם לפיצוי כספי מומלץ לקרוא את המאמר הבא שכותרתו: רשלנות רפואית הגדרה.

מהי תביעת רשלנות רפואית ?

תביעת רשלנות רפואית הינה תביעה אזרחית נזיקית לקבלת פיצוי כספי בגין נזק שנגרם כתוצאה מטיפול רפואי.

לפיכך, במידה ונגרם למטופל נזק כתוצאה מטיפול רפואי או כתוצאה ממחדלים של איש רפואה כזה או אחר מומלץ לבחון קיומה של תביעת רשלנות רפואית.

יחד עם זאת, יש לזכור כי לא בכל מקרה שבו נגרם נזק קיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית, כאשר לא כל טעות משפטית תיחשב בהכרח כרשלנות רפואית.

כדי להוכיח תביעת רשלנות רפואית יש צורך בהוכחת מספר יסודות כדי להראות שמתקיימת עוולת הרשלנות.

doctor

רשלנות רפואית הגדרה

כדי להוכיח רשלנות רפואית יש צורך להוכיח מספר יסודות: הפרת חובת זהירות של רופא או איש צוות רפואה, גרימת נזק וקשר סיבתי בין הפרת חובת הזהירות והנזק שנגרם למטופל.

במילים פשוטות יותר, כדי להוכיח רשלנות רפואית יש להראות כי הרופא סטה מהסטנדרטים המקובלים וחרג מהפרקטיקה הרפואית המקובלת בנסיבות העניין וכי עקב התרשלות זו של הרופא נגרם הנזק למטופל.

אמת המידה לבחינת רשלנות רפואית תהיה זו של הרופא הסביר בנסיבות המקרה, כאשר
החלטותיו ומעשיו של הרופא, צריכים להיות מבוססים על שיקולים סבירים וברמה המקובלת, כלומר, בהתאם לנורמות מקובלות אותה עת בעולם הרפואה. יחד עם זאת, ככל שהוכח כי הנתבע נהג בפרקטיקה מחמירה יותר מהמקובל, ייתכן ויהיה מקום לעמוד על כך שהוא יעמוד באותו סטנדרט זהירות שהוא עצמו התווה.

הוכחת תביעת רשלנות רפואית

ככלל, על פי הדין, יש צורך בחוות דעת רפואיות כדי להוכיח טענות שעניינן ברפואה. לפיכך, לרוב יש צורך בחוות דעת המוכיחות את התרשלות אותו רופא, את הנזק שנגרם למטופל ואת הקשר הסיבתי.

לעיתים יש צורך במספר חוות דעת היות ומדובר בתחומי רפואה שונים.

היות ומודבר בתביעות מורכבות המערבות סוגיות רפואיות-משפטיות יש חשיבות רבה בפנייה לעורך דין רשלנות רפואית בעל ניסיון בתביעות אלה.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support