לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית הגדרה

במידה ונגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית ואתם מעוניינים לברר את זכויותיכם וזכאותכם לפיצוי כספי מומלץ לקרוא את המאמר הבא שכותרתו: רשלנות רפואית הגדרה.

מהי תביעת רשלנות רפואית ?

תביעת רשלנות רפואית הינה תביעה אזרחית נזיקית לקבלת פיצוי כספי בגין נזק שנגרם כתוצאה מטיפול רפואי.

לפיכך, במידה ונגרם למטופל נזק כתוצאה מטיפול רפואי או כתוצאה ממחדלים של איש רפואה כזה או אחר מומלץ לבחון קיומה של תביעת רשלנות רפואית.

יחד עם זאת, יש לזכור כי לא בכל מקרה שבו נגרם נזק קיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית, כאשר לא כל טעות משפטית תיחשב בהכרח כרשלנות רפואית.

כדי להוכיח תביעת רשלנות רפואית יש צורך בהוכחת מספר יסודות כדי להראות שמתקיימת עוולת הרשלנות.

doctor

רשלנות רפואית הגדרה

כדי להוכיח רשלנות רפואית יש צורך להוכיח מספר יסודות: הפרת חובת זהירות של רופא או איש צוות רפואה, גרימת נזק וקשר סיבתי בין הפרת חובת הזהירות והנזק שנגרם למטופל.

במילים פשוטות יותר, כדי להוכיח רשלנות רפואית יש להראות כי הרופא סטה מהסטנדרטים המקובלים וחרג מהפרקטיקה הרפואית המקובלת בנסיבות העניין וכי עקב התרשלות זו של הרופא נגרם הנזק למטופל.

אמת המידה לבחינת רשלנות רפואית תהיה זו של הרופא הסביר בנסיבות המקרה, כאשר
החלטותיו ומעשיו של הרופא, צריכים להיות מבוססים על שיקולים סבירים וברמה המקובלת, כלומר, בהתאם לנורמות מקובלות אותה עת בעולם הרפואה. יחד עם זאת, ככל שהוכח כי הנתבע נהג בפרקטיקה מחמירה יותר מהמקובל, ייתכן ויהיה מקום לעמוד על כך שהוא יעמוד באותו סטנדרט זהירות שהוא עצמו התווה.

הוכחת תביעת רשלנות רפואית

ככלל, על פי הדין, יש צורך בחוות דעת רפואיות כדי להוכיח טענות שעניינן ברפואה. לפיכך, לרוב יש צורך בחוות דעת המוכיחות את התרשלות אותו רופא, את הנזק שנגרם למטופל ואת הקשר הסיבתי.

לעיתים יש צורך במספר חוות דעת היות ומדובר בתחומי רפואה שונים.

היות ומודבר בתביעות מורכבות המערבות סוגיות רפואיות-משפטיות יש חשיבות רבה בפנייה לעורך דין רשלנות רפואית בעל ניסיון בתביעות אלה.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד
הולדה בעוולה

תסמונת דאון – רשלנות רפואית

במידה ונולד לכם ילד עם תסמונת דאון מבלי שהדבר התגלה במהלך ההריון, מומלץ לבדוק קיומה של עילת תביעה בגין רשלנות רפואית במהלך ההריון (תביעת הולדה בעוולה). מהי תסמונת דאון ? תסמונת דאון נקראת גם טריזומיה 21, משום שמדובר במוטציה גנטית שבה קיים עודף בכרומוזום 21, כולו או חלקו, בכל תאי הגוף או בחלקם. מדובר בתסמונת...
קרא עוד
Newborn Baby in Mother Hand

מיקרוצפליה היקף ראש קטן – תביעת רשלנות רפואית

במידה ונולד לכם ילד עם מיקרוצפליה, כלומר עם היקף ראש קטן, והדבר לא אובחן במהלך ההריון, ייתכן וקיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון. פעמים רבות, הורים שנולד להם ילד עם מיקרוצפליה כלל לא מודעים לכך שקיימת להם אפשרות תביעה בגין רשלנות רפואית וכי ניתן היה לאתר ממצא זה או לפחות לגלות כי קיים סיכון...
קרא עוד
הולדה בעוולה

הולדה בעוולה התיישנות

הוארכה תקופת ההתיישנות בתביעות הולדה בעוולה במידה ונולד לכם ילד עם מוגבלות, כתוצאה מרשלנות רפואית במעקב ההריון, אשר מנעה מכם את האפשרות לגלות את דבר המוגבלות בטרם הלידה, ייתכן ועומדת לכם עילת תביעה בגין הולדה בעוולה. תביעות אלה צריכות להיות מוגשות על ידי ההורים בתוך 7 שנים מיום היווצרות עילת התביעה. חשוב מאוד שתדעו שאם עד...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support