לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית דימום לאחר לידה

במקרים שבהם נגרם ליולדת נזק כתוצאה מרשלנות בטיפול בדימום לאחר לידה, ייתכן וקיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית. מומלץ לקרוא את המאמר שלהלן שעניינו: רשלנות רפואית דימום לאחר לידה.

הולדה בעוולה

חשיבות האבחון של דימום מוקדם לאחר לידה

דימום לאחר לידה הינו מצב חירום מיילדותי אשר יכול להופיע עד 24 שעות לאחר לידה. לרוב, הדימום נובע מחוסר התכווצות מספקת של הרחם. הדימום יכול להתרחש גם על רקע של שליה נעוצה, קרעים בנרתיק, בצוואר הרחם או בתעלת הלידה, בעיות בקרישת הדם, הישארות של חלקי שליה ברחם ועוד.

דימום לאחר הלידה עשוי להוביל להלם תת נפחי, כשל כלייתי, כשל נשימתי, פגיעה במערכת הקרישה ואף למות היולדת. מכיוון שלא תמיד ניתן לצפות דימום מוגבר לאחר הלידה, חשוב מאוד לאבחן מצב זה במהירות ולהתערב בדחיפות.

רשלנות באבחון או איחור באבחון של דימום לאחר הלידה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך ליולדת. במקרים אלה ובמקרים שבהם היתה רשלנות בטיפול בדימום לאחר לידה ייתכן וקיימת עילת תביעה לרשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה

כאמור, מהרגע שבו מתקבלת האבחנה של דמם לאחר הלידה, יש לטפל ביולדת באופן דחוף ומיידי על מנת לעצור את הדימום במהירות האפשרית.

הטיפול במקרים של דימום מוקדם לידה כולל מגוון של פעולות לא ניתוחיות וניתוחיות שמטרתן עצירת הדימום, לרבות: תרופות המעודדות התכווצות הרחם, תפרים, קשירה ועוד.

במקרים אלה יש להגיע לאבחנה מוקדם ככל האפשר, להעריך את יעילות הטיפול ולהחליט על המשך טיפול בהתאם. ניתן למצוא את רשימת הטיפולים המומלצת, בין היתר, בנייר עמדה 12 של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה העוסק בטיפול בדימום מוקדם לאחר הלידה.

באותם מצבים שבהם הרופאים לא אבחנו דימום לאחר הלידה או באותם מצבים שלא ניתן טיפול מתאים לעצירת הדימום או שלא הוערכה כראוי יעילות הטיפול ולא בוצעו פעולות אחרות, ייתכן וקיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית ומומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בלידה ולאחריה

משרדנו בעל ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית, לרבות ובפרט רשלנות רפואית בלידה ומקרים שבהם נגרמו נזקים קשים ליולדת לאחר הלידה.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעורך דין אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support