לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית במקרים של תסביב אשך

במידה ונגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות באבחון או רשלנות בטיפול בתסביב אשך מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה בגין רשלנות רפואית. להרחבה בעניין זה מומלץ לקרוא את המאמר הבא שעניינו: תסביב אשך רשלנות רפואית.

תסביב אשך רשלנות רפואית

תסביב אשך הינו מצב שבו האשך נמצא בשק האשכים ללא קיבוע לדופן, דבר המאפשר לו להסתובב על חבל או צינור הזרע המכילים גם כלי דם.

תסביב אשך עלול להוביל למצב של חסימה מלאה של אספקת דם ולבסוף לנמק ולאובדן האשך ולפיכך, לרוב הוא יסווג כמצב חירום המחייב ניתוח דחוף להתרת האשך והצלתו.

ככל שתסביב אשך מנותח במועד מוקדם יותר כך ינשם סיכויי הצלחה טובים יותר ולעיתים פספס חלון ההזדמנויות עלול להוביל לנזק קבוע ובלתי הפיך לאשך.

לפיכך, רשלנות באבחון של תסביב אשך למרות קיומם של סימפטומים ברורים או תלונות מחשידות או עיכוב ורשלנות בטיפול בתסביב אשך עלולים לגרום לנזק קשה הבא לידי ביטוי באובדן אשך ונזקים נלווים.

רשלנות רפואית באבחון תסביב אשך

משרדנו טיפל במקרים של רשלנות רפואית באבחון תסביב אשך בהם סברו הרופאים כי מדובר בתלונות לא ספציפיות או במחשבה שמדובר בדלקת וכו’. התופעות או תלונות המטופל עשויות להיות דומות ולכן יש חשיבות לביצוע בדיקה ידנית לצורך קבלת אינדיקציה לתסביב אשך כגון: העדר מוביליות האשכים ואי קיומו של רפלקס קרמסטרי, בדיקות דם, אולטרסאונד דופלר או מיפוי וכו’.

במקרים אלה שבהם האבחנה אינה נכונה ולא בוצעו הבדיקות הנדרשות, המטופל עלול לפספס את חלון ההזדמנויות לעבור ניתוח ובכך עלולים להיפגע הסיכויים להצלת האשך.

הוכחת רשלנות רפואית במקרים של אי אבחון תסביב אשך

במקרים אלה יש להוכיח כי הצוות הרפואי התרשל בטיפול במטופל וכי עקב רשלנות זו נגרם נזקו של המטופל. בתביעות אלה, לרוב יש להיעזר בחוות דעת של מומחה בתחום האורולוגיה לצורך ביסוס ותמיכה בטענות התביעה וכן לצורך קביעת אחוזי הנכות שנותרו לנפגע, צרכיו והוצואותיו.

דוגמא לתביעת רשלנות רפואית עקב אי אבחון תסביב אשך

בפסיקה ניתן למצוא מספר דוגמא לרשלנות באבחון ובטיפול במקרים של תסביב אשך.

כך לדוגמא בת”א 61117-07 פלוני נ’ מדינת ישראל, דובר במטופל בן 18, אשר עקב ירידה בספירת ואיכות זרע ווריקוצלה  באשכו השמאלי, הומלץ לו על הקפאת זרע שבוצעה ועל ניתוח לקשירת הוריקוצלה.

10 ימים לאחר הניתוח, חש התובע בכאבים באשך ימין. הוא נבדק על ידי רופא אורולוג אשר ביצע בדיקה ידנית בלבד ושיחרר את התובע לביתו. לאחר יומיים הכאבים נרגעו אך האשך האדים והתנפח. רק כעבור מספר ימים הופנה לביצוע צילומי אולטרה סאונד בהם אובחן תסביב האשך. התובע אושפז אולם הוחלט שאין מקום להתערבות דחופה ורק כ-3 חודשים לאחר מכן נותח לניקוז נוזלים מאשך שמאל וקיבועו.

בית המשפט קבע כי הרופא האורולוג שגה באבחנה המבדלת שביצע ולמרות שהיו אינדיקציות לתסביב אשך לא נעשו מאמצים לשלול אבחנה זו וזאת למרות שהנזק כתוצאה מאי טיפול במצב חירום של תסביב האשך עשוי להיות בלתי הפכיך, כפי שקרה במקרה זה. עקב רשלנות זו של הרופא התובע פספס את חלון ההזדמנויות לביצוע הניתוח ונגרם לו נמק ואובדן האשך.

בית המשפט פסק פיצוי בסך כולל של כ-350,000 ש”ח.

חשוב לציין כי באותם מקרים שבהם מתווספת פגיעה נפשית או פגיעה בפוריות, סכומי הפיצויים עשויים להיות אף גבוהים בהרבה.

ניסיון משרדנו בתביעות עקב רשלנות רפואית באבחון

למשרדנו ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה, לרבות במקרים של רשלנות רפואית באבחון ובטיפול.

משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם מומחים בכירים המוכנים לכתוב חוות דעת במקרים המתאימים ובכך לבסס את התביעות המוגשות על ידי המשרד.

אם נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית בהקדם לצורך בירור עילת תביעה.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעורך דין אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support