לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית במקרים של תסביב אשך

במידה ונגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות באבחון או רשלנות בטיפול בתסביב אשך מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה בגין רשלנות רפואית. להרחבה בעניין זה מומלץ לקרוא את המאמר הבא שעניינו: תסביב אשך רשלנות רפואית.

תסביב אשך רשלנות רפואית

תסביב אשך הינו מצב שבו האשך נמצא בשק האשכים ללא קיבוע לדופן, דבר המאפשר לו להסתובב על חבל או צינור הזרע המכילים גם כלי דם.

תסביב אשך עלול להוביל למצב של חסימה מלאה של אספקת דם ולבסוף לנמק ולאובדן האשך ולפיכך, לרוב הוא יסווג כמצב חירום המחייב ניתוח דחוף להתרת האשך והצלתו.

ככל שתסביב אשך מנותח במועד מוקדם יותר כך ינשם סיכויי הצלחה טובים יותר ולעיתים פספס חלון ההזדמנויות עלול להוביל לנזק קבוע ובלתי הפיך לאשך.

לפיכך, רשלנות באבחון של תסביב אשך למרות קיומם של סימפטומים ברורים או תלונות מחשידות או עיכוב ורשלנות בטיפול בתסביב אשך עלולים לגרום לנזק קשה הבא לידי ביטוי באובדן אשך ונזקים נלווים.

רשלנות רפואית באבחון תסביב אשך

משרדנו טיפל במקרים של רשלנות רפואית באבחון תסביב אשך בהם סברו הרופאים כי מדובר בתלונות לא ספציפיות או במחשבה שמדובר בדלקת וכו’. התופעות או תלונות המטופל עשויות להיות דומות ולכן יש חשיבות לביצוע בדיקה ידנית לצורך קבלת אינדיקציה לתסביב אשך כגון: העדר מוביליות האשכים ואי קיומו של רפלקס קרמסטרי, בדיקות דם, אולטרסאונד דופלר או מיפוי וכו’.

במקרים אלה שבהם האבחנה אינה נכונה ולא בוצעו הבדיקות הנדרשות, המטופל עלול לפספס את חלון ההזדמנויות לעבור ניתוח ובכך עלולים להיפגע הסיכויים להצלת האשך.

הוכחת רשלנות רפואית במקרים של אי אבחון תסביב אשך

במקרים אלה יש להוכיח כי הצוות הרפואי התרשל בטיפול במטופל וכי עקב רשלנות זו נגרם נזקו של המטופל. בתביעות אלה, לרוב יש להיעזר בחוות דעת של מומחה בתחום האורולוגיה לצורך ביסוס ותמיכה בטענות התביעה וכן לצורך קביעת אחוזי הנכות שנותרו לנפגע, צרכיו והוצואותיו.

דוגמא לתביעת רשלנות רפואית עקב אי אבחון תסביב אשך

בפסיקה ניתן למצוא מספר דוגמא לרשלנות באבחון ובטיפול במקרים של תסביב אשך.

כך לדוגמא בת”א 61117-07 פלוני נ’ מדינת ישראל, דובר במטופל בן 18, אשר עקב ירידה בספירת ואיכות זרע ווריקוצלה  באשכו השמאלי, הומלץ לו על הקפאת זרע שבוצעה ועל ניתוח לקשירת הוריקוצלה.

10 ימים לאחר הניתוח, חש התובע בכאבים באשך ימין. הוא נבדק על ידי רופא אורולוג אשר ביצע בדיקה ידנית בלבד ושיחרר את התובע לביתו. לאחר יומיים הכאבים נרגעו אך האשך האדים והתנפח. רק כעבור מספר ימים הופנה לביצוע צילומי אולטרה סאונד בהם אובחן תסביב האשך. התובע אושפז אולם הוחלט שאין מקום להתערבות דחופה ורק כ-3 חודשים לאחר מכן נותח לניקוז נוזלים מאשך שמאל וקיבועו.

בית המשפט קבע כי הרופא האורולוג שגה באבחנה המבדלת שביצע ולמרות שהיו אינדיקציות לתסביב אשך לא נעשו מאמצים לשלול אבחנה זו וזאת למרות שהנזק כתוצאה מאי טיפול במצב חירום של תסביב האשך עשוי להיות בלתי הפכיך, כפי שקרה במקרה זה. עקב רשלנות זו של הרופא התובע פספס את חלון ההזדמנויות לביצוע הניתוח ונגרם לו נמק ואובדן האשך.

בית המשפט פסק פיצוי בסך כולל של כ-350,000 ש”ח.

חשוב לציין כי באותם מקרים שבהם מתווספת פגיעה נפשית או פגיעה בפוריות, סכומי הפיצויים עשויים להיות אף גבוהים בהרבה.

ניסיון משרדנו בתביעות עקב רשלנות רפואית באבחון

למשרדנו ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה, לרבות במקרים של רשלנות רפואית באבחון ובטיפול.

משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם מומחים בכירים המוכנים לכתוב חוות דעת במקרים המתאימים ובכך לבסס את התביעות המוגשות על ידי המשרד.

אם נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית בהקדם לצורך בירור עילת תביעה.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעורך דין אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: [email protected].

רשלנות רפואית בהריון

תסמונת אדוארדס

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת אדוארדס שלא אובחנה במהלך ההריון, בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון (תביעת הולדה בעוולה).  תסמונת אדוארדס במקרים של תסמונת אדוארדס (טריזומיה 18) ישנו פגם גנטי של שלושה עותקים של כרומוזום 18 במקום שניים.  מרבית העוברים הלוקים בתסמונת מתים במהלך ההריון. לתינוקות שנולדו עם המחלה הקשה...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

פיגור שכלי גנטי

במידה ונולד לכם ילד עם פיגור שכלי שמקורו גנטי מומלץ לבדוק אפשרות לתביעת רשלנות רפואית בהריון. להרחבה בנושא מומלץ לקורא את המאמר להלן שכותרתו: פיגור שכלי גנטי.  מהו פיגור שכלי / מוגבלות שכלית התפתחותית? פיגור שכלי הוא מצב של עיכוב בהתפתחות השכלית ביחס לאוכלוסיה הכללית הגורם לתפקוד אינטלקטואלי נמוך מן הממוצע. המושג פיגור שכלי מבטא...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

בדיקת NIPT

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת גנטית או הפרעה כרומוזומלית ולא נמסר לכם מידע אודות בדיקת NIPT במהלך ההריון, יש מקום לבחון קיומה של עילת תביעת רשלנות רפואית בהריון (הולדה בעוולה).  מהי בדיקת NIPT? בדיקת NIPT (Non Invasive Prenatal Test כלומר בדיקה לא פולשנית טרם הלידה) הינה בדיקת דם שנועדה להעריך את הסיכון...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

מחלת SLO פיצויים בגין רשלנות רפואית

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם מחלת SLO (Smith Lemli Opitz) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. מחלת SLO (Smith Lemli Opitz) מחלת SLO הינה מחלה גנטית חמורה בה יש פגם בייצור התקין של הכולסטרול עקב מחסור באנזים DHCR7. החולים במחלת SLO עשויים לסבול מפגיעה רב מערכתית, לרבות...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

תסמונת ווקר וורבורג (Walker Warburg)

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת ווקר וורבורג Walker Warburg (WWS) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. תסמונת ווקר וורבורג  תסמונת Walker Warburg הינה מחלה תורשתית חמורה מאוד המאופיינת בבעיות בשרירים, מוח ועיניים. בד”כ ניתן להבחין ברפיון שרירים לאחר הלידה, איחור ניכר בהתפתחות השכלית והפרעה קשה בראייה.  ...
קרא עוד
תסמונת קוקיין (Cockayne disease)

תסמונת קוקיין (Cockayne disease)

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת קוקיין (Cockayne disease) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. תסמונת קוקיין מחלת קוקיין הינה מחלה תורשתית הפוגעת במספר רב של מערכות ומתאפיינת בבעיות גדילה והפרעות נוירולוגיות עקב נזק למעטפת העצבים במח ובעצבים היקפיים.  סימני המחלה עשויים לכלול פיגור שכלי, ראש קטן...
קרא עוד
חוסר חמצן למוח

חוסר חמצן למוח

במקרים שבהם נגרם חוסר חמצן למוח הדבר עלול להוביל לפגיעה מוחית קשה ובלתי הפיכה ואף לגרום למוות.  במידה והפגיעה המוחית נגרמה כתוצאה מרשלנות של רופא או איש צוות רפואי מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית. חוסר חמצן למוח – פגיעה מוחית קשה חוסר באספקת חמצן למוח עלול לגרום לפגיעה מוחית ואף...
קרא עוד
רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי (הרניה)

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 [email protected]

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support