לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות באבחון מפרצת של אבי העורקים

במידה ונגרם נזק כתוצאה מרשלנות באבחון מפרצת של אבי העורקים (אנוריזמה של האאורטה) ייתכן וקיימת עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית.

doctor

רשלנות רפואית באבחון מפרצת של אבי העורקים

במקרים שבהם לא אובחנה בזמן מפרצת של אבי העורקים או במקרים שבהם לא ניתן טיפול נכון במצב זה עלולים להיגרם למטופל נזקי גוף קשים ואף מוות. במקרים אלה מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין רשלנות רפואית לבירור עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית.

אבי העורקים (האאורטה) הוא העורק הגדול ביותר בגוף היוצא מהלב ודרכו זורם הדם לשאר חלקי הגוף.

מפרצת של אבי העורקים הינה קטע התרחבות אשר יוצר בלט והיא נגרמת בד”כ כתוצאה מנזק או היחלפון בדופן העורק. ככל שהמפרצת גדולה יותר כך גדלה הסכנה לפריצתה או לקרע.

קרע או דיסקציה של אבי העורקים הוא מצב מסכן חיים באופן מיידי והוא עלול לגרום לדימום מסיבי, אוטם שריר לב, דליפה קשה של המסתם האורטלי ואי ספיקת לב קשה. מצב זה מחייב אשפוז וטיפול דחוף.

לעיתים ניתן לאבחן במפרצת אסימפטומית באמצעות בדיקות סקר (אולטרסאונד) שמומלץ לעשות לגברים מעשנים בגילאים 65-74. במידה ולא הופנתם לבדיקת סקר או לא קיבלתם מידע בדבר האפשרות לבצע בדיקה זו, ייתכן וניתן לשקול תביעת רשלנות רפואית.

במקרים רבים, האבחון של מפרצת עשוי להתבצע בשל הסימפטומים כגון: כאבי בטן, כאבים בחזה, תסחיפים, קרע ודמם ועוד. התעלמות מסימפטומים ובמיוחד כאשר יש גורמי סיכון או מחלות ידועות, עלולה לעלות כדי רשלנות רפואית.

הטיפול במפרצת האאורטה נעשה על פי מיקומה והחלק הפגוע, כאשר ייתכן מעקב לצורך הערכת גודל המפרצת וטיפול בגורמי הסיכון ויש מקרים שבהם מתחייב טיפול ניתוחי.

הימנעות מטיפול ניתוחי במקרים שבהם הוא מתחייב עשוי להסתיים בקרע או דיסקציה של המפרצת העלול להוביל אף למוות.

כיצד מוכיחים רשלנות רפואית במקרים של מפרצת באבי העורקים

לצורך הוכחת רשלנות רפואית במקרים אלה יש להראות כי הצוות הרפואי התרשל באבחון המפצרת או בטיפול בה וכי עקב רשלנות זו נגרם הנזק למטופל. כמו כן, חייבים להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין הרשלנות והנזק.

ככלל, בתביעות רשלנות רפואית יש להוכיח כל טענה רפואית באמצעות חוות דעת, ולכן יש לפנות למומחה מתאים לצורך תמיכה וביסוס בטענות התביעה.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית

משרדנו מייצג נפגעי רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה ובעל ניסיון רב בניהול תביעות בגין איחור באבחון ורשלנות באבחון.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעורך דין אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support