לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

פטירת עובר בגין רשלנות רפואית

עובר באולטראסאונד

פטירת עובר בגין רשלנות רפואית

במצבים שבהם נפטר עובר כתוצאה מהתרשלות של הצוות הרפואי ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בלידה.

כיצד מוכיחים תביעת רשלנות רפואית בגין פטירת עובר ?

כדי להוכיח תביעת רשלנות רפואית במקרים של פטירת עובר יש צורך להוכיח כי הצוות הרפואי התרשל בטיפול ביולדת או במעקב אחר מצב העובר וכי עקב התרשלות זו נפטר העובר. לצורך כך, יש להסתייע, ככלל, בחוות דעת של מומחה רלוואנטי, לרוב בתחום הגינקולוגיה.

דוגמאות למקרים של פטירת עובר בגין רשלנות רפואית

בבתי המשפט נדונו מקרים לא מבוטלים שעסקו בפטירה של עובר עקב טענות של רשלנות רפואית. במקרים שבהם לא זוהתה מצוקה עוברית חרף סימנים ברורים לכך, ועקב כך נפטר העובר, קיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.  גם באותם מקרים שהצוות הרפואי כן היה ער לסימנים אך לא נקט בצעדים לסיום מהיר של הלידה לנוכח סימני מצוקת עובר ייתכן וקיימת עילת תביעה לרשלנות רפואית.

רשלנות רפואית מצד הצוות הרפואי יכולה להתבטא לדוגמא בהשתהות בזירוז הלידה או עקב אי סיום הלידה באופן מיידי חרף מצוקה עוברית קשה. כך לדוגמא במקרים שבהם הניטור העוברי לא היה תקין או שהיו גורמי סיכון אחרים אך לא התקיים מעקב כלשהו אחר היולדת באחד משלבי הלידה. במידה ולנוכח גורמי סיכון אלה היה מקום לסיים את הלידה בשלב מוקדם יותר באופן אשר היה עשוי לשנות לטובה את תוצאות הלידה ייתכן וניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית.

דוגמא נוספת לרשלנות רפואית יכולה להיות במקרים של קרע ברחם ומות עובר, במידה והקרע ברחם לא אובחן כראוי או לא טופל כראוי.

דוגמא נוספת למות של עובר אשר ניתן לייחס לרשלנות רפואית הינה במקרים של תשניק עובר עקב כריכת חבל הטבור סביב הצוואר או היפרדות שלייה וזאת כאשר היו סימנים למצוקה עוברית, כגון: ניטור עוברי לא תקין, מדדים ביופיזקליים לא תקינים וכו’.

מות עובר – פיצויים

התוצאה של מות עובר הינה תוצאה טראגית וקשה, וברור שקשה עד בלתי אפשרי לכמת את הסבל והצער שנגרם לבני הזוג אשר ציפוי בכיליון עיניים להולדת ילדם.

כדי להעריך את גובה הפיצויים יש לדון בכל מקרה לגופו. הפיצוי במקרים אלה נועד בעיקר לפצות את בני הזוג בגין הכאב וסבל שנגרם להם והוא עשוי להגיע גם למאות אלפי ש”ח בהתאם לפסיקת בתי המשפט. יש לציין כי במידה ונגרם להורים נזק נפשי כתוצאה ממות העובר ייתכן וניתן לתבוע בגין ראשי נזק נוספים.

כמו כן, חשוב להבחין מבחינת הפיצויים בין מקרים שבהם העובר נפטר בהיותו ברחם לעומת מקרים שבהם היילוד נפטר לאחר לידתו, גם אם מדובר בשעות בודדות, שכן ככלל הפיצוי אשר ייפסק במקרים של תינוק אשר נפטר לאחר צאתו לעולם, לרוב יהיה גבוה יותר.

במקרים אלה מומלץ להיוועץ עם עורך דין בעל ניסיון בתביעות רשלנות רפואית בהריון ובלידה.

ניתן לפנות להערכת סיכויי התביעה ושוויה לעו”ד אורי דלאל עורך דין רשלנות רפואית בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד
Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support