לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

תביעה בגין נזק רפואי

תביעה בגין נזק רפואי

במידה ונגרמו לכם נזקי גוף כתוצאה מטיפול רפואי או לאחר פרוצדורה רפואית מומלץ לבדוק קיומה של עילת תביעה בגין רשלנות רפואית. לעניין זה מומלץ לקרוא את המאמר הבא שכותרתו: תביעה בגין נזק רפואי.

נזק רפואי לאחר טיפול או ניתוח

מטרת הטיפול הרפואי הינה לגרום להטבה במצבו של המטופל או לפחות למנוע התדרדרות במצבו או להקל על כאביו.

למרבה הצער, לעיתים עלול להיגרם נזק רפואי לאחר טיפול רפואי או פרוצדורה רפואית. בחלק מהמקרים מדובר בתופעת לוואי מוכרת שלא ניתן היה למנוע אותה אולם חלק לא מבוטל מהמקרים שבהם נגרם נזק רפואי הינם תולדה של רשלנות רפואית. 

הדבר מתחדד בעיקר בעת ביצוע ניתוחים אלקטיבים שבהם כוונת המטופל היתה לשפר את מצבו ולא היתה דחיפות או חובה בביצוע הניתוח. כך למשל רשלנות רפואית בניתוחים פסלטיים או רשלנות רפואית בניתוחים אחרים.

מתי ניתן להגיש תביעה בגין נזק רפואי? 

כדי להוכיח תביעת רשלנות רפואית יש להראות כי הרופא או איש הצוות הרפואי התרשל, כלומר חרג מהסטנדרטיים הרפואיים המקובלים וכי עקב התרשלות זו נגרם למטופל נזק רפואי.

רשלנות זו יכולה לבוא לידי ביטוי באופן ההכנה לטיפול הרפואי, בבירור גורמי סיכון לפני ביצוע הפעולה הרפואית, בהתעלות מגורמי סיכון או התוויות נגד לטיפול הרפואי, רשלנות בטיפול עצמו, כגון במצבים של רשלנות רפואית בניתוח, רשלנות במעקב אחר הטיפול ועוד. 

כיצד מוכיחים תביעה בגין נזק רפואי? 

ככלל, לצורך הוכחת טענה רפואית יש צורך בחוות דעת רפואית ערוכה כדין. לכן, במידה ורוצים להוכיח שהרופא התרשל בביצוע הניתוח או במתן הטיפול יש צורך בחוות דעת רפואית המבסס את טענות התביעה בגין רשלנות שגרמה לנזק רפואי.

גם את שאלת הנזק הרפואי יש להוכיח באמצעות חוות דעת רפואית הקובעת כמה אחוזי נכות נותרו ומהם הצרכים המיוחדים שהניזוק יזדקק להם כעת עקב מוגבלותו.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית

למשרדנו ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית. משרדנו מייצג תובעים בלבד בתביעות מורכבות בגין נזקי גוף קשים. במהלך השנים, צברנו ניסיון וידע רב הן בפן הרפואי והן בפן המשפטי.

משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם מומחים רפואיים בכירים הנותנים, במקרים המתאימים, חוות דעת ראויות המסייעות בביסוס התביעה. 

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: [email protected].

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בהריון ובלידה

ייצוג נפגעים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה מצריך ידע רב, ניסיון ומיומנות. מדובר בתביעות מורכבות העשויות להימשך שנים רבות ועל כן יש לפנות לעורך דין רשלנות רפואית בעל ניסיון ספציפי בתחום זה.

משרדנו מייצג תובעים בלבד בתביעות נזקי גוף ורשלנות רפואית, לרבות במקרים קשים של רשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה. משרדנו צבר ידע וניסיון רב הן בתחום המשפטי והן בתחום הרפואי ומייצג משפחות רבות לילדים עם צרכים מיוחדים.

משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם מומחים רפואיים בכירים המסייעים הנותנים במקרים הראויים חוות דעת מבוססות לתמיכה בטענות התביעה. 

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל:   [email protected]

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support