לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית טעות באבחון

טעות באבחון עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים למטופל ואף להסתכם במוות. במידה ונגרמו לכם נזקים גופניים כתוצאה מטעות באבחון מומלץ להמשיך ולקרוא את המאמר להלן שעניינו: רשלנות רפואית טעות באבחון.

מהי תביעת רשלנות רפואית במקרים של טעות באבחון ?

תביעות רשלנות רפואית במקרים של טעות באבחון הינן תביעה אזרחית לקבלת פיצויים כספיים בגין נזקים שנגרמו למטופל כתוצאה מטעות באבחון.

במצבים של טעות באבחון הרופא ייתכן והמטופל לא יקבל כלל טיפול או יקבל טיפול שאינו מתאים למצבו ובמקרים אלה עשוי להיגרם נזק קשה למטופל.

יש לזכור כי חובתו של רופא לאבחן נכונה את מצבו של המטופל כוללת גם חקירה ודרישה של אינפורמציה נוספת שעשויה להיות רלוואנטית והוא אינו יכול להסתמך רק על דברים שמסר המטופל.

מניסיוננו הרב בתביעות אלה של טעות באבחון, פעמים רבות הרופאים אינם ערים מספיק לגורמי סיכון ספציפיים למטופל, להיסטוריה הרפואית שלו וכו’ וכך עלולים להחמיץ ולהגיע לאבחנה לא נכונה.

כמו כן, עשויות להיות טעויות באבחון הנובעות מרשלנות של טכנאי רנטגן, טעויות מעבדה וכו’.

כיצד מוכיחים רשלנות רפואית במקרים של טעות באבחון ?

כדי להוכיח רשלנות רפואית במקרים של טעות באבחון יש להוכיח כי הצוות הרפואי התרשל, כלומר חרג מנורמות רפואיות מקובלות ועקב כך טעה באבחון. בנוסף יש להוכיח כי למטופל נגרם נזק כתוצאה מהתרשלות זו.

כך למשל, במקרים שבהם לא מתקיים קשר סיבתי, כלומר במקרים שבהם למרות שהיתה טעות באבחון, למרבה המזל, לא נגרם נזק למטופל, לא תתקיים עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

בתביעות רשלנות רפואית בגין טעות באבחון יש להוכיח כל טענה רפואית באמצעות חוות דעת רפואית, ולכן, ככלל, יש לצרף לתביעה חוות דעת רפואיות התומכות ומבססות את טענות התביעה הן בנוגע לשאלת הרשלנות והן בנוגע לנזקיו של המטופל וצרכיו המיוחדים כתוצאה מפגיעתו.

 

פיצויים במקרים של טעות באבחון

באותם מקרים שבהם הרופאים המטפלים טעו באבחון מצבו של המטופל או באבחון מחלתו ועקב כך נגרמו למטופל נזקי גוף עשויים להיפסק פיצויים משמעותיים מאוד. ככלל, ככל שלמטופל נגרם נזק משמעותי ונכות קשה כך גם הפיצוי עשוי להיות גבוה יותר.

במקרים אלה של טעות באבחון עשויים להיפסק פיצויים בגין הפסדי שכר ואובדן כושר התשכרות, הפסדי פנסיה ותנאים סוציאליים, עזרת הזולת וצורך בהעסקת מטפל, טיפולים רפואיים ופארא רפואיים, תרופות, אביזרי שיקום ואביזרים ביתיים, הוצאות בגין נסיעות, הוצאות רכב מותאם, הוצאות דיור, כאב וסבל, פגיעה בהנאות החיים, קיצור תוחלת חיים ועוד.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בגין טעות באבחון

משרדנו עוסק מזה למעלה מ-14 שנים בתביעות נזקי גוף ובפרט בתביעות רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה. משרדנו ניהל תיקים רבים שעילתם טעות באבחון, לרבות מקרים של טעות באבחון סרטן, טעות באבחון התקף לב, טעות באבחון של אירוע מוחי, טעות באבחון של גידולים ומחלות אחרות ועוד.

משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם מומחים רפואיים בכירים ומנוסים, אשר במקרים המתאימים כותבים חוות דעת ראויות המסייעות בהגשת התביעה וניהולה.

נגרם לך נזק כתוצאה מטעות באבחון ? צור קשר !

במידה ונגרם לך נזק כתוצאה מטעות באבחון מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לצורך בירור תביעת רשלנות רפואית.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעורך דין אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: [email protected].

רשלנות רפואית בהריון

תסמונת אדוארדס

תסמונת אדוארדס (טריזומיה 18): הבנה ויישום משפטי מהי תסמונת אדוארדס? תסמונת אדוארדס, המוכרת גם כטריזומיה 18, היא הפרעה גנטית נדירה המשפיעה על כ-1 מתוך 5,000 לידות. תסמונת זו מתאפיינת בנוכחות של עותק נוסף של כרומוזום 18 בכל תא בגוף, דבר המוביל למגוון רחב של אתגרים בתחום הרפואה הגנטית והמדיקו-לגאלי. במאמר זה נעמיק במורכבות של תסמונת...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

פיגור שכלי גנטי

במידה ונולד לכם ילד עם פיגור שכלי שמקורו גנטי מומלץ לבדוק אפשרות לתביעת רשלנות רפואית בהריון. להרחבה בנושא מומלץ לקורא את המאמר להלן שכותרתו: פיגור שכלי גנטי.  מהו פיגור שכלי / מוגבלות שכלית התפתחותית? פיגור שכלי הוא מצב של עיכוב בהתפתחות השכלית ביחס לאוכלוסיה הכללית הגורם לתפקוד אינטלקטואלי נמוך מן הממוצע. המושג פיגור שכלי מבטא...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

בדיקת NIPT

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת גנטית או הפרעה כרומוזומלית ולא נמסר לכם מידע אודות בדיקת NIPT במהלך ההריון, יש מקום לבחון קיומה של עילת תביעת רשלנות רפואית בהריון (הולדה בעוולה).  מהי בדיקת NIPT? בדיקת NIPT (Non Invasive Prenatal Test כלומר בדיקה לא פולשנית טרם הלידה) הינה בדיקת דם שנועדה להעריך את הסיכון...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

מחלת SLO פיצויים בגין רשלנות רפואית

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם מחלת SLO (Smith Lemli Opitz) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. מחלת SLO (Smith Lemli Opitz) מחלת SLO הינה מחלה גנטית חמורה בה יש פגם בייצור התקין של הכולסטרול עקב מחסור באנזים DHCR7. החולים במחלת SLO עשויים לסבול מפגיעה רב מערכתית, לרבות...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

תסמונת ווקר וורבורג (Walker Warburg)

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת ווקר וורבורג Walker Warburg (WWS) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. תסמונת ווקר וורבורג  תסמונת Walker Warburg הינה מחלה תורשתית חמורה מאוד המאופיינת בבעיות בשרירים, מוח ועיניים. בד”כ ניתן להבחין ברפיון שרירים לאחר הלידה, איחור ניכר בהתפתחות השכלית והפרעה קשה בראייה.  ...
קרא עוד
תסמונת קוקיין (Cockayne disease)

תסמונת קוקיין (Cockayne disease)

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת קוקיין (Cockayne disease) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. תסמונת קוקיין מחלת קוקיין הינה מחלה תורשתית הפוגעת במספר רב של מערכות ומתאפיינת בבעיות גדילה והפרעות נוירולוגיות עקב נזק למעטפת העצבים במח ובעצבים היקפיים.  סימני המחלה עשויים לכלול פיגור שכלי, ראש קטן...
קרא עוד
חוסר חמצן למוח

חוסר חמצן למוח

במקרים שבהם נגרם חוסר חמצן למוח הדבר עלול להוביל לפגיעה מוחית קשה ובלתי הפיכה ואף לגרום למוות.  במידה והפגיעה המוחית נגרמה כתוצאה מרשלנות של רופא או איש צוות רפואי מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית. חוסר חמצן למוח – פגיעה מוחית קשה חוסר באספקת חמצן למוח עלול לגרום לפגיעה מוחית ואף...
קרא עוד
רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי (הרניה)

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 [email protected]

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support