לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית טעות באבחון

טעות באבחון עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים למטופל ואף להסתכם במוות. במידה ונגרמו לכם נזקים גופניים כתוצאה מטעות באבחון מומלץ להמשיך ולקרוא את המאמר להלן שעניינו: רשלנות רפואית טעות באבחון.

מהי תביעת רשלנות רפואית במקרים של טעות באבחון ?

תביעות רשלנות רפואית במקרים של טעות באבחון הינן תביעה אזרחית לקבלת פיצויים כספיים בגין נזקים שנגרמו למטופל כתוצאה מטעות באבחון.

במצבים של טעות באבחון הרופא ייתכן והמטופל לא יקבל כלל טיפול או יקבל טיפול שאינו מתאים למצבו ובמקרים אלה עשוי להיגרם נזק קשה למטופל.

יש לזכור כי חובתו של רופא לאבחן נכונה את מצבו של המטופל כוללת גם חקירה ודרישה של אינפורמציה נוספת שעשויה להיות רלוואנטית והוא אינו יכול להסתמך רק על דברים שמסר המטופל.

מניסיוננו הרב בתביעות אלה של טעות באבחון, פעמים רבות הרופאים אינם ערים מספיק לגורמי סיכון ספציפיים למטופל, להיסטוריה הרפואית שלו וכו’ וכך עלולים להחמיץ ולהגיע לאבחנה לא נכונה.

כמו כן, עשויות להיות טעויות באבחון הנובעות מרשלנות של טכנאי רנטגן, טעויות מעבדה וכו’.

כיצד מוכיחים רשלנות רפואית במקרים של טעות באבחון ?

כדי להוכיח רשלנות רפואית במקרים של טעות באבחון יש להוכיח כי הצוות הרפואי התרשל, כלומר חרג מנורמות רפואיות מקובלות ועקב כך טעה באבחון. בנוסף יש להוכיח כי למטופל נגרם נזק כתוצאה מהתרשלות זו.

כך למשל, במקרים שבהם לא מתקיים קשר סיבתי, כלומר במקרים שבהם למרות שהיתה טעות באבחון, למרבה המזל, לא נגרם נזק למטופל, לא תתקיים עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

בתביעות רשלנות רפואית בגין טעות באבחון יש להוכיח כל טענה רפואית באמצעות חוות דעת רפואית, ולכן, ככלל, יש לצרף לתביעה חוות דעת רפואיות התומכות ומבססות את טענות התביעה הן בנוגע לשאלת הרשלנות והן בנוגע לנזקיו של המטופל וצרכיו המיוחדים כתוצאה מפגיעתו.

 

פיצויים במקרים של טעות באבחון

באותם מקרים שבהם הרופאים המטפלים טעו באבחון מצבו של המטופל או באבחון מחלתו ועקב כך נגרמו למטופל נזקי גוף עשויים להיפסק פיצויים משמעותיים מאוד. ככלל, ככל שלמטופל נגרם נזק משמעותי ונכות קשה כך גם הפיצוי עשוי להיות גבוה יותר.

במקרים אלה של טעות באבחון עשויים להיפסק פיצויים בגין הפסדי שכר ואובדן כושר התשכרות, הפסדי פנסיה ותנאים סוציאליים, עזרת הזולת וצורך בהעסקת מטפל, טיפולים רפואיים ופארא רפואיים, תרופות, אביזרי שיקום ואביזרים ביתיים, הוצאות בגין נסיעות, הוצאות רכב מותאם, הוצאות דיור, כאב וסבל, פגיעה בהנאות החיים, קיצור תוחלת חיים ועוד.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בגין טעות באבחון

משרדנו עוסק מזה למעלה מ-14 שנים בתביעות נזקי גוף ובפרט בתביעות רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה. משרדנו ניהל תיקים רבים שעילתם טעות באבחון, לרבות מקרים של טעות באבחון סרטן, טעות באבחון התקף לב, טעות באבחון של אירוע מוחי, טעות באבחון של גידולים ומחלות אחרות ועוד.

משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם מומחים רפואיים בכירים ומנוסים, אשר במקרים המתאימים כותבים חוות דעת ראויות המסייעות בהגשת התביעה וניהולה.

נגרם לך נזק כתוצאה מטעות באבחון ? צור קשר !

במידה ונגרם לך נזק כתוצאה מטעות באבחון מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לצורך בירור תביעת רשלנות רפואית.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעורך דין אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support