לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית בלידת מלקחיים

במצבים שבהם נולד יילוד עם מוגבלות לאחר לידת מלקחיים מומלץ לבחון האם הנזק שנגרם נובע כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה. מומלץ לקרוא את המאמר שלהלן שעניינו: רשלנות רפואית בלידת מלקחיים.

תינוק נולד

רשלנות רפואית בלידת מלקחיים

בשנים האחרונות ישנה עלייה במודעות לגבי התחלואה העוברית והאימהית הקשורה ליילוד מכשירני. כך למשל עלול להיגרם ליילוד: שטף דם של הקרקפת, דימון סוב גליאלי, דימום תוך מוחי, שבר בגולגולת, לצרציות בקרקפת או באזור המגע של המלקחיים עם ראש היילוד, דימומים ברשתית, כליאת כתפיים. כמו כן עלולים להיגרם סיבוכים גם אצל האם כגון: קרעים בתעלת הלידה, פגיעה בשופכה ועוד. יש לזכור מנגד שגם ניתוחים קיסריים כרוכים בתחלואה.

ההחלטה לבצע לידה באמצעות מלקחיים מחייבת הערכה של יתרונות וחסרונות הפעולה, מתן הסבר ליולדת וקבלת הסכמתה. בנוכחות מאקרוזומיה (עובר גדול) ושלב שני מאורך של הלידה, יש לשקול את היתרונות והחסרונות של ביצוע לידה מכשירנית אל מול ניתוח קיסרי לאור הסיכון המוגבר לכליאת כתפיים.

במקרים אלה, יש לבחון האם הרופא שביצע את הלידה באמצעות מלקחיים היה בעל מיומנות מספיקה, האם לא התקיימו התוויות נגד לביצוע הפעולה, האם לא היה מקום לשקול ניתוח קיסרי בנסיבות העניין, האם ניתן הספק מתאים ליולדת וניתנה הסכמה מדעת מצידה לביצוע הפעולה לרבות הסיכונים הכרוכים בה ועוד.

כדי להוכיח רשלנות רפואית בלידת מלקחיים יש להראות שהרופא אשר יילד באמצעות מלקחיים חרג מהפרקטיקה הרפואית המקובלית (התרשל) ועקב כך נגרם נזק ליילוד או ליולדת.

במצבים אלה, רשלנות רפואית בלידה עלולה לגרום לנזקים חמורים ובלתי הפיכים הן ליילוד והן ליולדת. במקרים שבהם נולד ילד עם שיתוק מוחין או עם שיתוק על שם ארב או שנגרמו ליולדת קרעים חמורים ופגיעה בשופכה מומלץ לבחון האם לא ארעה רשלנות רפואית בלידה.

כיצד מוכיחים רשלנות רפואית בלידת מלקחיים

כדי להתחיל בבירור של תביעת רשלנות רפואית יש לאסוף את כל החומר הרפואי, לנתח אותו בצורה מדוקדקת, ולאחר מכן לפנות לייעוץ עם רופא מומחה בתחום הרלוואנטי. לרוב מדובר במומחה ביילוד וגינקולוגיה.

ככלל, כל טענה רפואית יש לתמוך בחוות דעת רפואית, ולכן לצורך ביסוס תביעה ראוייה יש להסתמך על חוות דעת של רופא בתחום הנ”ל.

תביעות אלה מצריכות ידע משפטי ורפואי רב ולכן מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית בלידה אשר יוכל לתחקר את נסיבות המקרה, לפנות למומחים המתאימים, להגיש תביעה ראויה ולנהל את ההליך בצורה המיטבית.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בלידה

למשרדנו ניסיון רב בתביעות רשלנות רפואית ובפרט ברשלנות רפואית בלידה וייצוג הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. משרדנו ניהל תיקים רבים של רשלנות בניהול יילוד מכשירני שכתוצאה מכך נולדו ילדים עם שיתוק מוחין, שיתוק על שם ארב ועוד וכן נגרמו נזקים קשים ליולדת.  

במידה ונולד לך ילד עם צרכים מיוחדים לאחר לידת מלקחיים או שנגרמו לך נזקים קשים כתוצאה מלידה זו, מומלץ לבחון עילת תביעה עם עורך דין רשלנות רפואית.  

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעורך דין אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support