לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית בלידת ואקום

במידה ונולד לכם ילד עם צרכים מיוחדים לאחר לידת ואקום או שנגרמו ליולדת נזקים קשים כתוצאה מלידת ואקום מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה. במאמר להלן נספק מידע ראשוני בעניין: רשלנות רפואית בלידת ואקום.

doctor

רשלנות רפואית בלידת ואקום

שימוש ביילוד מכשירני באמצעות ואקום (יילוד על ידי שולפן ריק) כרוך בתחולאה עוברית ואימהית. ההחלטה לבצע לידה באמצעות ואקום מחייבת הערכה של יתרונות וחסרונות הפעולה, מתן הסבר מקיף ליולדת וקבלת הסכמתה מדעת.

לידה באמצעות ואקום תתבצע כאשר אין מניעה מלידה נרתיקית ויש יתרון בלידה מכשירנית על פני ניתוח קיסרי או המשל הלידה.

לידה באמצעות ואקום תישקל בדרך כלל כאשר השלב השני של הלידה מאורך, בבמצב אימיהי המחייב סיום הלידה בהקדם, כאשר יש סיבה רפואית המונעת מן היולדת ללחוץ, במצבים של תשישות או לחיצות אימהיות שאינן מקדמות את הלידה, במקרים של שינויים במוניטור העוברי ועוד.

 

חשוב לדעת שינשנן התוויות נגד ליילוד בואקום, כלומר מצבים שבהם אין ליילד באמצעות ואקום, לקבות שימוש בוואקום כשהעובר במצג פנים, שימוש בוואקום כשידוע על הפרעות קרישה לעובר, נטייה לשברים בעובר. כמו כן, לא מומלץ להשתמש בואקום לפני שבוע 34 להריון.

 

יילוד בוואקום ייעשה כשהעובר במצג ראש, פתיחה מלאה של צוואר הרחם, אגן שבהערכה קלינית מתאים ללידה לידנית, ראש העובר נמצא במיקום מתאים.

 

במצבים שבהם בוצעה לידת ואקום חרף התוויות נגד או בהיעדר תנאים מתאימים או כאשר היה מקום לבצע ניתוח קיסרי או באותם מקרים של ניתן מידע מספק ליולדת ולא התקבלה הסכמתה מדעת ייתכן ותהיה קיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה.

 

כמו כן, יכולה להיות רשלנות גם בביצוע לידת הואקום עצמה, כך למשל במקרים שבהם הגביע נשמט יותר מידי פעמים, כאשר מבוצע מספר רב של ניסיונות משיכה לאל הצלחה, כאשר לא מבוצעת אפיזיוטומיה במקרים הנדרשים ועוד.

 

כיצד מוכיחים רשלנות רפואית בלידת ואקום

 

כדי להוכיח רשלנות רפואית בלידת ואקום יש להראות כי הרופא מהפרקטיקה הרפואית המקובלת (התרשל) ועקב כך נגרם נזק ליילוד או ליולדת.

במצבים אלה, רשלנות רפואית בלידה עלולה לגרום לנזקים חמורים ובלתי הפיכים הן ליילוד והן ליולדת. כך למשל, במקרים שבהם נולד ילד עם שיתוק מוחין או עם שיתוק על שם ארב או שנגרמו ליולדת קרעים חמורים ופגיעה בשופכה מומלץ לבחון האם לא ארעה רשלנות רפואית בלידה.

כדי להתחיל בבירור של תביעת רשלנות רפואית בלידה יש לאסוף את כל החומר הרפואי, לנתח אותו בצורה יסודית, ולאחר מכן לפנות לייעוץ עם רופא מומחה יילוד וגינקולוגיה. ככלל, בתביעות אלה, יש לתמוך כל טענה רפואית בחוות דעת רפואית ערוכה כדין.

תביעות אלה מצריכות ניסיון וידע משפטי-רפואי הן לצורך הוכחת רשלנות הרופאים הן לצורך הוכחת הקשר הסיבתי בין רשלנות הרפואים והנזק שנגרם ליילוד והן לצורך הדיון בשאלת הנזק והצרכים המיוחדים של הייולד.

לפיכך, במקרים של נזקים קשים, מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית בלידה.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בלידה

למשרדנו ניסיון רב בתביעות רשלנות רפואית ובפרט ברשלנות רפואית בלידה וייצוג הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. משרדנו ניהל תביעות רשלנות רפואית רבות בגין לידת ילדים עם שיתוק מוחין, שיתוק על שם ארב, תביעות בגין נזקים קשים ליולדת ועוד.

במידה ונולד לך ילד עם מוגבלות לאחר לידת ואקום או שנגרמו לך נזקים קשים כתוצאה מלידה זו, מומלץ לבחון עילת תביעה עם עורך דין רשלנות רפואית.  

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעורך דין אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support