לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית בלידת ואקום

במידה ונולד לכם ילד עם צרכים מיוחדים לאחר לידת ואקום או שנגרמו ליולדת נזקים קשים כתוצאה מלידת ואקום מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה. במאמר להלן נספק מידע ראשוני בעניין: רשלנות רפואית בלידת ואקום.

doctor

רשלנות רפואית בלידת ואקום

שימוש ביילוד מכשירני באמצעות ואקום (יילוד על ידי שולפן ריק) כרוך בתחולאה עוברית ואימהית. ההחלטה לבצע לידה באמצעות ואקום מחייבת הערכה של יתרונות וחסרונות הפעולה, מתן הסבר מקיף ליולדת וקבלת הסכמתה מדעת.

לידה באמצעות ואקום תתבצע כאשר אין מניעה מלידה נרתיקית ויש יתרון בלידה מכשירנית על פני ניתוח קיסרי או המשל הלידה.

לידה באמצעות ואקום תישקל בדרך כלל כאשר השלב השני של הלידה מאורך, בבמצב אימיהי המחייב סיום הלידה בהקדם, כאשר יש סיבה רפואית המונעת מן היולדת ללחוץ, במצבים של תשישות או לחיצות אימהיות שאינן מקדמות את הלידה, במקרים של שינויים במוניטור העוברי ועוד.

 

חשוב לדעת שינשנן התוויות נגד ליילוד בואקום, כלומר מצבים שבהם אין ליילד באמצעות ואקום, לקבות שימוש בוואקום כשהעובר במצג פנים, שימוש בוואקום כשידוע על הפרעות קרישה לעובר, נטייה לשברים בעובר. כמו כן, לא מומלץ להשתמש בואקום לפני שבוע 34 להריון.

 

יילוד בוואקום ייעשה כשהעובר במצג ראש, פתיחה מלאה של צוואר הרחם, אגן שבהערכה קלינית מתאים ללידה לידנית, ראש העובר נמצא במיקום מתאים.

 

במצבים שבהם בוצעה לידת ואקום חרף התוויות נגד או בהיעדר תנאים מתאימים או כאשר היה מקום לבצע ניתוח קיסרי או באותם מקרים של ניתן מידע מספק ליולדת ולא התקבלה הסכמתה מדעת ייתכן ותהיה קיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה.

 

כמו כן, יכולה להיות רשלנות גם בביצוע לידת הואקום עצמה, כך למשל במקרים שבהם הגביע נשמט יותר מידי פעמים, כאשר מבוצע מספר רב של ניסיונות משיכה לאל הצלחה, כאשר לא מבוצעת אפיזיוטומיה במקרים הנדרשים ועוד.

 

כיצד מוכיחים רשלנות רפואית בלידת ואקום

 

כדי להוכיח רשלנות רפואית בלידת ואקום יש להראות כי הרופא מהפרקטיקה הרפואית המקובלת (התרשל) ועקב כך נגרם נזק ליילוד או ליולדת.

במצבים אלה, רשלנות רפואית בלידה עלולה לגרום לנזקים חמורים ובלתי הפיכים הן ליילוד והן ליולדת. כך למשל, במקרים שבהם נולד ילד עם שיתוק מוחין או עם שיתוק על שם ארב או שנגרמו ליולדת קרעים חמורים ופגיעה בשופכה מומלץ לבחון האם לא ארעה רשלנות רפואית בלידה.

כדי להתחיל בבירור של תביעת רשלנות רפואית בלידה יש לאסוף את כל החומר הרפואי, לנתח אותו בצורה יסודית, ולאחר מכן לפנות לייעוץ עם רופא מומחה יילוד וגינקולוגיה. ככלל, בתביעות אלה, יש לתמוך כל טענה רפואית בחוות דעת רפואית ערוכה כדין.

תביעות אלה מצריכות ניסיון וידע משפטי-רפואי הן לצורך הוכחת רשלנות הרופאים הן לצורך הוכחת הקשר הסיבתי בין רשלנות הרפואים והנזק שנגרם ליילוד והן לצורך הדיון בשאלת הנזק והצרכים המיוחדים של הייולד.

לפיכך, במקרים של נזקים קשים, מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית בלידה.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בלידה

למשרדנו ניסיון רב בתביעות רשלנות רפואית ובפרט ברשלנות רפואית בלידה וייצוג הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. משרדנו ניהל תביעות רשלנות רפואית רבות בגין לידת ילדים עם שיתוק מוחין, שיתוק על שם ארב, תביעות בגין נזקים קשים ליולדת ועוד.

במידה ונולד לך ילד עם מוגבלות לאחר לידת ואקום או שנגרמו לך נזקים קשים כתוצאה מלידה זו, מומלץ לבחון עילת תביעה עם עורך דין רשלנות רפואית.  

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעורך דין אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: [email protected].

רשלנות רפואית בהריון

תסמונת אדוארדס

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת אדוארדס שלא אובחנה במהלך ההריון, בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון (תביעת הולדה בעוולה).  תסמונת אדוארדס במקרים של תסמונת אדוארדס (טריזומיה 18) ישנו פגם גנטי של שלושה עותקים של כרומוזום 18 במקום שניים.  מרבית העוברים הלוקים בתסמונת מתים במהלך ההריון. לתינוקות שנולדו עם המחלה הקשה...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

פיגור שכלי גנטי

במידה ונולד לכם ילד עם פיגור שכלי שמקורו גנטי מומלץ לבדוק אפשרות לתביעת רשלנות רפואית בהריון. להרחבה בנושא מומלץ לקורא את המאמר להלן שכותרתו: פיגור שכלי גנטי.  מהו פיגור שכלי / מוגבלות שכלית התפתחותית? פיגור שכלי הוא מצב של עיכוב בהתפתחות השכלית ביחס לאוכלוסיה הכללית הגורם לתפקוד אינטלקטואלי נמוך מן הממוצע. המושג פיגור שכלי מבטא...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

בדיקת NIPT

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת גנטית או הפרעה כרומוזומלית ולא נמסר לכם מידע אודות בדיקת NIPT במהלך ההריון, יש מקום לבחון קיומה של עילת תביעת רשלנות רפואית בהריון (הולדה בעוולה).  מהי בדיקת NIPT? בדיקת NIPT (Non Invasive Prenatal Test כלומר בדיקה לא פולשנית טרם הלידה) הינה בדיקת דם שנועדה להעריך את הסיכון...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

מחלת SLO פיצויים בגין רשלנות רפואית

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם מחלת SLO (Smith Lemli Opitz) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. מחלת SLO (Smith Lemli Opitz) מחלת SLO הינה מחלה גנטית חמורה בה יש פגם בייצור התקין של הכולסטרול עקב מחסור באנזים DHCR7. החולים במחלת SLO עשויים לסבול מפגיעה רב מערכתית, לרבות...
קרא עוד
רשלנות רפואית בהריון

תסמונת ווקר וורבורג (Walker Warburg)

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת ווקר וורבורג Walker Warburg (WWS) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. תסמונת ווקר וורבורג  תסמונת Walker Warburg הינה מחלה תורשתית חמורה מאוד המאופיינת בבעיות בשרירים, מוח ועיניים. בד”כ ניתן להבחין ברפיון שרירים לאחר הלידה, איחור ניכר בהתפתחות השכלית והפרעה קשה בראייה.  ...
קרא עוד
תסמונת קוקיין (Cockayne disease)

תסמונת קוקיין (Cockayne disease)

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם תסמונת קוקיין (Cockayne disease) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. תסמונת קוקיין מחלת קוקיין הינה מחלה תורשתית הפוגעת במספר רב של מערכות ומתאפיינת בבעיות גדילה והפרעות נוירולוגיות עקב נזק למעטפת העצבים במח ובעצבים היקפיים.  סימני המחלה עשויים לכלול פיגור שכלי, ראש קטן...
קרא עוד
חוסר חמצן למוח

חוסר חמצן למוח

במקרים שבהם נגרם חוסר חמצן למוח הדבר עלול להוביל לפגיעה מוחית קשה ובלתי הפיכה ואף לגרום למוות.  במידה והפגיעה המוחית נגרמה כתוצאה מרשלנות של רופא או איש צוות רפואי מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית. חוסר חמצן למוח – פגיעה מוחית קשה חוסר באספקת חמצן למוח עלול לגרום לפגיעה מוחית ואף...
קרא עוד
רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי (הרניה)

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 [email protected]

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support