לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

רשלנות רפואית אבחנה לא נכונה

אבחנה לא נכונה על ידי רופא עלולה להוביל לרשלנות רפואית שבגינה ייגרמו נזקי גוף חמורים. כך לדוגמא במצבים שבהם לא ניתן הטיפול הנכון או שהטיפול ניתן באיחור רב עקב אותה אבחנה שניתנה בפועל. במידה ונגרמו לכם נזקים גופניים כתוצאה מאבחנה לא נכונה מומלץ להמשיך ולקרוא את המאמר להלן שעניינו: רשלנות רפואית אבחנה לא נכונה.

מהי תביעת רשלנות רפואית במקרים של אבחנה לא נכונה ?

תביעת רשלנות רפואית במקרים של אבחנה לא נכונה היא תביעה לקבלת פיצויים כספיים בגין נזקי גוף שנגרמו למטופל כתוצאה מרשלנות רפואית באבחון.

במידה והרופא מגיע לאבחנה לא נכונה  הדבר עלול להוביל לטעות קשה שתסתיים בנזק חמור למטופל שכן ייתכן והמטופל לא יקבל כלל טיפול או יקבל טיפול שאינו מתאים למצבו.

משרדנו מייצג נפגעי רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה וניהלנו במהלך השנים תביעות רבות בגין מקרים של אבחנה לא נכונה, כגון מקרים שבהם הרופאים התעלמו מגורמי סיכון, היסטוריה הרפואית, תוצאות בדיקות, צורך בביצוע בדיקות חוזרות או בדיקות נוספות, רשלנות של טכנאים, טעויות מעבדה ועוד.

יחד עם זאת, יש לזכור כי לא בכל מקרה שבו הרופא הגיע לאבחנה לא נכונה הדבר מהווה בהכרח רשלנות רפואית.

באילו מקרים אבחנה לא נכונה יכולה להקים עילת תביעה בגין רשלנות רפואית ?  

כדי להוכיח רשלנות רפואית במקרים של אבחנה לא נכונה יש להוכיח כי הצוות הרפואי התרשל, כלומר סטה מהפרטיקה הרפואית המקובלית ועקב כך הגיע לאבחנה לא נכונה. בנוסף יש להוכיח כי למטופל נגרם נזק כתוצאה מכך.

כשאנו מדברים על רשלנות רפואית במקרים של אבחנה אל נכונה הדבר יכול לבוא לידי ביטוי באבחון לא נכון לגבי מחלה, כגון: אבחנה לא נכונה של מחלה פסיכיאטרית או אבחנה לא נכונה של סרטן (כשבפועל אין סרטן) או אבחנה לא נכונה לגבי מהות הגידול אך גם לגבי מקרים שבהם לא מאובחנת המחלה הנכונה כגון מקרים שבהם לא אובחן אירוע מוחי או התקף לב או גידול ובמקום לאבחן את המחלה נכונה הרופא קובע אבחנה אחרת.

בתביעות רשלנות רפואית בגין אבחנה לא נכונה יש להוכיח כל טענה רפואית באמצעות חוות דעת רפואית. לכן, ככלל, לתביעות אלה יש לצרף חוות דעת רפואיות הן בנוגע לרשלנות הרופא והן  בנוגע לנזקים שנגרמו למטופל. כמו כן, חוות הדעת צריכות גם להתייחס לשאלת הקשר הסיבתי, כלומר להוכיח כי נזקיו של המטופל נגרמו כתוצאה מאותה התרשלות ולא מגורמים אחרים (כמו מחלתו הבסיסית של המטופל לדוגמא).

ניהול תביעות רשלנות רפואית במקרים של אבחנה לא נכונה

 תביעות רשלנות רפואית הינן תביעות מורכבות המצריכות ידע משפטי ורפואי רב. יש צורך בניסיון רב הן לגבי הפרוצדורה וההליכים השונים הנהוגים והן לגבי עבודה מול מומחים רפואיים, ניתוח חוות הדעת של ההגנה, חקירת מומחים רפואיים ומומחים אחרים, ניהול התביעה והוכחתה הן בשאלת הרשלנות והן בשאלת הנזק.

מטרת התביעה הינה לספק לניזוק את כל צרכים המיוחדים בשל הפגיעה הקשה וכן לפצותו בגין הנזקים שנגרמו לו. פעמים רבות, גם הוכחת הנזק הינה משימה מורכבת הדורשת ידע וניסיון רב, בעיקר במקרים שבהם נגרמה פגיעה קשה.

לכן, במקרים אלה מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית בעל ידע וניסיון רלוואנטי.

ניסיון משרדנו בתביעות רשלנות רפואית בגין אבחנה לא נכונה

משרדנו עוסק מזה למעלה מ-14 שנים בתביעות נזקי גוף ובפרט בתביעות רשלנות רפואית. משרדנו  ייצג מטופלים רבים בתביעות של רשלנות באבחון לרבות מקרים של אבחנה לא נכונה. ניתן לקרוא באתר המשרד אודות תביעות שניהל משרדנו, מאמרים, פסקי דין ועוד.

נגרם לך נזק כתוצאה מאבחנה לא נכונה ? צור קשר !

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support