לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

מחלת SLO פיצויים בגין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בהריון

במידה ונולד לכם ילד או ילדה עם מחלת SLO (Smith Lemli Opitz) בדקו אפשרות לתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי.

מחלת SLO (Smith Lemli Opitz)

מחלת SLO הינה מחלה גנטית חמורה בה יש פגם בייצור התקין של הכולסטרול עקב מחסור באנזים DHCR7.

החולים במחלת SLO עשויים לסבול מפגיעה רב מערכתית, לרבות פיגור שכלי, מומים במבנה המוח, מומים בכליות ובלב, מום במערכת המין, מומים באצבעות, מבנה פנים דיסמורפי, פגיעה בגדילה,  הפרעות התנהגותיות, ליקויים נפשיים ועוד. 

מחלת SLO גנטיקה

מחלת SLO הינה הינה מחלה אוטוזומאלית רצסיבית, כלומר קיים סיכון לילד החולה במחלה התורשתית הקשה רק כאשר שני הוריו נשאים של אותו גן בלתי תקין. 

לאור חמורת המחלה ושכיחותה מומלץ לבצע בדיקת נשאות למחלה כאשר שני בני הזוג ממוצא אשכנזי.

כמו כן, מומלץ לבצע בדיקת נשאות למחלה בקרב מוסלמים מכפר קנא.

מחלת SLO רשלנות רפואית

במידה ולא הוצע לבני הזוג לבצע בדיקת נשאות למחלת SLO, למרות מוצאם ולפיכך הם לא ידעו שהם נשאים של הגן ונולד ילד החולה במחלה הקשה, ייתכן וקיימת אפשרות לתביעת רשלנות רפואית בהריון.

במידה ובמעקב ההריון התגלו סימנים העלולים להחשיד לקיומה של תסמונת SLO או בעיה אחרת בעובר אולם לא בוצע הבירור הנדרש ייתכן ותהיה קיימת עילה לתביעת רשלנות רפואית. 

כך למשל, במקרים שבהם התגלו סימנים בבדיקת אולטרסאונד כגון: עיכוב בגדילה תוך רחמית, היקף ראש קטן, מומים שונים ואל בוצע הבירור הנדרש או במקרים של רמה נמוכה מידי של אסטריול בדם ואי הפנייה לבדיקת אולטרסאונד או מי שפיר ועוד. 

במידה וישנו במשפחה אדם החולה בסתמונת SLO או בעל סימפטומים העשויים להחשיד לתסמונת והוא לא הופנה לבדיקת המוטציה הספציפית ממה הוא סובל ובנה”ז או העובר לא הופנו לבדיקה מתאימה ייתכן ותהיה קיימת תביעת רשלנות רפואית במעקב ההריון או רשלנות בייעוץ הגנטי. 

עילת התביעה במצבים אלה מכונה “הולדה בעוולה” ויש להגישה בתוך 7 שנים מיום היווצרות עילת התביעה, כלומר 7 שנים מיום הלידה ובנסיבות מסוימות ניתן להאריך את ההתיישנות ל-7 שנים מיום גילוי התסמונת או מהיום שניתן היה לגלותה.

לכן, במידה ונולד לכם ילד עם תסמונת SLO חשוב לפנות בדחיפות אל עורך דין רשלנות רפואית לצורך בירור אפשרות לתביעה.

למשרדנו ניסיון רב בייצוג הורים לילדים עם מחלות ותסמונות גנטיות

משרדנו צבר ניסיון רב בניהול תביעות הולדה בעוולה בגין רשלנות רפואית בהריון או רשלנות בייעוץ גנטי. משרדנו מייצג מספר רב של הורים לילדים עם מחלות ותסמונות גנטיות מכל רחבי הארץ.

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: [email protected].  

רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי (הרניה)

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 [email protected]

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support