לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454
לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית - 03-940-5454

מוות עקב רשלנות רפואית

רשלנות רפואית עלולה לגרום לנזקים חמורים ואף למותו של המטופל. במקרים שבהם מטופל נפטר כתוצאה מטיפול רפואי רשלני או כתוצאה ממחדלים רפואיים מומלץ לבחון קיומה של תביעת רשלנות רפואית. להרחבה נוספת בעניין מומלץ לקרוא את המאמר הנ”ל שעניינו: רשלנות רפואית מוות.

רשלנות רפואית מוות

תביעת רשלנות רפואית הינה תביעת נזיקין לקבלת פיצויים באותם מקרים שבהם נזקו של המטופל נגרם נזק כתוצאה מרשלנותו של גורם רפואי.

באותם מקרים טראגיים שבהם מטופל נפטר, כדי להוכיח שמותו של המטופל נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית יש להוכיח כי הצוות הרפואי התרשל, כלומר סטה מהפרקטיקה הרפואית המקובלת ו/או נהג שלא כפי שרופא סביר היה נוהג בנסיבות העניין וכי מותו של המטופל אכן נגרם כתוצאה מאותה התרשלות או מחדל.

ככלל, בתביעות אלה יש להוכיח כל טענה רפואית באמצעות חוות דעת ערוכה כדין ולכן, לרוב,  כדי להוכיח תביעת רשלנות רפואית במקרים של מוות יש לפנות למומחים רפואיים בתחום הרלוואנטי לצורך קבלת חוות דעת לתמיכה וביסוס טענות התביעה, לרבות התרשלות הרופאים והקשר שבין התרשלות זו לסיבת הפטירה.

דוגמאות לרשלנות רפואית שגרמה למוות

בפסקי הדין ניתן למצוא דוגמאות רבות למקרים של מוות כתוצאה מרשלנות רפואית, לרבות מקרים של רשלנות רפואית בניתוח, כגון ניתוחים שהסתבכו או בוצעו ברשלנות ו/או ללא אמצעי הזהירות הנדרשים וכו’.

דוגמא בולטת נוספת למקרים של מוות כתוצאה מרשלנות רפואית הינה במקרים של רשלנות רפואית באבחון –אותם מצבים שבהם עקב רשלנות ו/או מחדל הרופא לא איבחן את מחלתו של המטופל ו/או איחר באיבחון המחלה ו/או בטיפול ועקב כך נפטר המטופל.

דוגמא נוספת לרשלנות רפואית שגרמה למוות הינה באותם מצבים של מעקב רשלני אחר מצבו של המטופל, כאשר עקב רשלנות ו/או מחדל הרופאים לא הבחינו כי מצבו של המטופל מתדרדר ו/או לא יציב ולא ננקטו הפעולות ו/או הבדיקות הנדרשות לצורך הצלת חייו של המטופל.

דוגמא נוספת למצבים של מוות עקב רשלנות רפואית היא פיענוח לא נכון של בדיקות, לרבות בדיקות הדמייה ו/או בדיקות דם וכו’, כאשר אילו הבדיקות היו מפוענחות כמו שצריך ניתן היה לטפל במטופל במועד ולהציל את חייו.

 רשלנות רפואית מוות פיצוי

הפיצוי במקרים של רשלנות רפואית שגרמה למוות משתנה ממקרה למקרה בהתאם לנסיבות המקרה הספציפיות.

תביעות פיצויים של מוות עקב רשלנות רפואית מוגשות על ידי יורשיו של המנוח (עזבונו) ו/או על ידי התלויים בו.

במסגרת הפיצויים הנפסקים במקרים של מוות בגלל רשלנות רפואית עשויים להיפסק סכומי פיצוי בגין הפסדי שכר של המנוח בשנים האבודות, הפסד שירותי אב ובעל או הפסד שירותי אם ואישה, הוצאות קבורה ומצבה, הפסד קצבאות וזכויות אחרות, כאב וסבל ועוגמת נפש, קיצור תוחל חיים וכו’.

ככלל, ככל שהנפטר היה צעיר יותר, ככל ששכרו היה גבוה יותר וככל שנגרם סבל רב יותר בעת הפטירה כך גם הפיצוי עשוי להיות גבוה יותר ואף להגיע למיליוני ש”ח.

ניסיון משרדנו במקרים של מוות עקב רשלנות רפואית

משרדנו בעל ניסיון רב בתביעות רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה. משרדנו טיפל במקרים רבים של מוות כתוצאה מרשלנות רפואית החל מתינוקות שנפטרו לאחר לידתם ועד מקרים של מוות בזמן ניתוח או כתוצאה מרשלנות באבחון או מעקב רשלני.

לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל בטל’: 0544-485312 או בדוא”ל: rashlanut1@gmail.com.

 

 

עובר באולטראסאונד

מצוקה עוברית רשלנות רפואית

מאמר זה בנושא: רשלנות רפואית בהריון / לידה מצוקה עוברית נולד לכם ילד עם מוגבלות וצרכים מיוחדים כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית בלידה בטיפול במצוקה עוברית ? מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לבחון עילת תביעה לפיצויים. מהי מצוקה עוברית ? מצוקה עוברית הינה מצב רפואי הדורש התערבות דחופה וזאת מכיוון שהעובר...
קרא עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

להערכת סיכויי התביעה ושוויה ניתן לפנות לעו”ד אורי דלאל

054-4485312 rashlanut1@gmail.com

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support